Historia

Targowa tradycja Trójmiasta sięga roku 1947. Wówczas firma Międzynarodowe Targi Gdańskie zorganizowała w sierpniu imprezę targową prezentującą możliwości eksportowe Polski. Ekspozycja obejmowała m.in. przemysł spożywczy, żeglarstwo, sztukę ludową i rzemiosło.

Po ponad 40 latach od tego wydarzenia podjęto starania stworzenia w Gdańsku znaczącego ośrodka targowego. I tak w 1989 roku powstała Spółka Akcyjna Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Początkowo firma nie dysponowała własnym zapleczem wystawienniczym. W latach 1990-1993 targi organizowane były w wynajmowanych obiektach sportowych: Hali Olivia, Hali AWF i GKS Wybrzeże. Od 1994 roku targi i imprezy organizowane były we własnym Centrum Targowym, z którym MTG były powiązane kapitałowo. W 2002 r. nastąpiło połączenie spółek Centrum Targowe (zarządcy infrastruktury) oraz MTG SA (operatora). W tym samym roku Międzynarodowe Targi Gdańskie zakupiły od WTC Gdynia-Expo Sp. z o. o. prawo do posługiwania się znakami towarowymi imprez organizowanych w Gdyni.

Od 2012 roku siedzibą Międzynarodowych Targów Gdańskich jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO. To jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Nowoczesna infrastruktura obiektu umożliwia realizację różnorodnych wydarzeń gospodarczych, społecznych i kulturalnych. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.

Międzynarodowe Targi Gdańskie z obiektem AMBEREXPO to jedyny ośrodek targowy w Trójmieście oraz lider w branży na terenie północnej Polski.

W kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie znajdują się wysoko cenione w branży specjalistyczne imprezy, jak: Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF, Międzynarodowe Targi Bursztynu AMBERIF Autumn, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, Międzynarodowe Targi Rybne i Spożywcze POLFISH, Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA, Targi GRA i ZABAWA.

W dniach 23-24 września 2022 roku w AMBEREXPO odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO – pierwsze w Polsce targi dedykowane branży turystyki medycznej.

W listopadzie 2021 roku Spółka zakupiła od Zarządu Targów Warszawskich tytuł targowy BALTEXPO i od 2023 roku będzie organizatorem niniejszych targów w nowej formule z salonem Bałtyckich Targów Militarnych BALT MILITARY EXPO oraz Konferencją Naukowo-Techniczną NATCON. Przez 40 lat targi BALTEXPO Maritime Fair and Conference były platformą spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz rozmów biznesowych dla przedstawicieli wielu branż związanych z sektorem morskim.
22. edycja imprezy odbędzie się w dniach 10-12 października 2023 r. w AMBEREXPO w Gdańsku i będzie początkiem nowej ery dla tego wydarzenia.

Od 1996 r. MTG organizują także gdański Jarmark Bożonarodzeniowy oraz słynny w kraju i zagranicą Jarmark św. Dominika.