Historia

Targowa tradycja Trójmiasta sięga 1947 roku. Wówczas firma Międzynarodowe Targi Gdańskie zorganizowała w sierpniu wydarzenie targowe prezentujące możliwości eksportowe Polski. Ekspozycja obejmowała m.in. przemysł spożywczy, żeglarstwo, sztukę ludową i rzemiosło.

Po ponad 40 latach od tego wydarzenia podjęto starania stworzenia w Gdańsku znaczącego ośrodka targowego. Efekt nadszedł 16 lutego 1989 roku w postaci Spółki Akcyjnej Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Początkowo firma nie dysponowała własnym zapleczem wystawienniczym. W latach 1990-1993 targi organizowane były w wynajmowanych obiektach sportowych: Hali Olivia, Hali AWF i GKS Wybrzeże. Od 1994 roku targi i wydarzenia organizowane były w Centrum Targowym przy ul. Beniowskiego w Oliwie.

Od 2012 roku siedzibą Międzynarodowych Targów Gdańskich jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO. Nowoczesna infrastruktura obiektu zlokalizowanego przy ul. Żaglowej w Letnicy umożliwia realizację różnorodnych wydarzeń gospodarczych, społecznych i kulturalnych. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, koncertów, a także jarmarków i imprez plenerowych.

W kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie znajdują się wysoko cenione imprezy, jak:
Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO, Międzynarodowe Targi Rybne i Spożywcze POLFISH, Targi i Festiwal URODA.

W 2023 roku AMBEREXPO gościło m.in. EuroSkills 2023 – ósmą edycję mistrzostw Europy w umiejętnościach zawodowych dla 600 zawodników z 32 krajów, rywalizujących w 43 dyscyplinach oraz pierwszą edycję festiwalu muzycznego Inside Seaside, na którym bawiło się ponad 12 tysięcy osób.

Od 1996 r. Międzynarodowe Targi Gdańskie organizują także słynne w kraju i za granicą – Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, który w plebiscycie Best Christmas Markets in Europe 2023 zajął zaszczytne 2. miejsce oraz Jarmark św. Dominika, którego odbywająca się w 2023 roku 763. edycja zgromadziła 760 wystawców oraz 1,2 mln odwiedzających.