Aktualności

Eko-oszczędzanie energii. Instalacja fotowoltaiczna na dachu AMBEREXPO

Mając świadomość odpowiedzialności za wpływ, jaki nasza działalność wywiera na otoczenie zmierzamy w kierunku redukcji emisji CO2. Jednym z kroków jest montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku AMBEREXPO, składającej się z 354 paneli PV o łącznej mocy 147,35 kWp.

Bardzo ważną rolę w oszczędzaniu na energii elektrycznej pełni stopień samowystarczalności budynku. To ilość wytworzonej energii, którą wykorzystuje się bezpośrednio na własne potrzeby. Jest on w dużej mierze zależny od nawyków osób użytkujących dany obiekt oraz włączania urządzeń elektrycznych w godzinach największej produkcji prądu. Moc naszej instalacji (moc elektrowni PV) to 147,35 kWp, a prognozowana produkcja roczna to 129 900 kWh .

Instalacja fotowoltaiczna o tej mocy i produkcji jest w stanie zaspokoić potrzeby ok. 60 polskich gospodarstw domowych. Inwestycja będzie funkcjonować przez około 25 lat przy niskim zaangażowaniu obsługi serwisowej.

inwestycja została zrealizowana w dwóch etapach:

ETAP I

Inwestycja zrealizowana w okresie X-XI 2022 r.

  • Moc instalacji PV – 49,6 kWp
  • Liczba zainstalowanych paneli (panele 0,4 kW) – 124

ETAP II

Inwestycja zakończona w XII 2023 r.

  • Moc instalacji PV – 97,75 kWp
  • Liczba zainstalowanych paneli (panele 0,425 kW) – 230

Korzyści:

  • Inwestycja wpisuje się w ekologiczny trend, za którym podążają świadome przedsiębiorstwa. Dzięki instalacji AMBEREXPO zredukuje roczną redukcję CO₂ – na poziomie 80 429,04 kg.
  • Największe zużycie energii pokrywa się z czasem, gdy panele produkują najwięcej energii elektrycznej. Dzięki temu uzyskuje się bardzo wysoki poziom autokonsumcji i większość wytwarzanej energii wykorzystywana jest w 100%.
  • Szacowane oszczędności finansowe to ok. 115 000 zł rocznie

Na powierzchni czynnej systemu fotowoltaicznego o powierzchni 700 m² zastosowano technologię Multi-busbar o lepszej absorpcji światła i ulepszonych parametrach. Optymalizatory mocy maksymalizują produkcję energii słonecznej z każdego modułu oddzielnie, tym samym zmniejszając straty mocy, dzięki czemu zwiększamy zysk aż do 25% więcej energii.

CZYTAJ WIĘCEJ. EcoSystem MTG. Ogrody Deszczowe i Łąki Kwietne AMBEREXPO

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie