Wydarzenia

ZOO Festiwal Gdańsk dla miłośników zwierząt

Wielkie święto miłośników zwierząt, czyli ZOO Festiwal 2024 już w marcu. Kilkadziesiąt gatunków – od kotów, psów, koni, owiec czy kuców po kapibary, jeżozwierze, lotopałanki, wielbłądy i modliszki. Do tego prelekcje oraz wykłady ekspertów, zoopsychologów, behawiorystów, weterynarzy. Ciekawe pokazy, inspirujące spotkania. Dwa dni, by dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie „łaciatych, kudłatych, pręgowanych i skrzydlatych”. Na festiwal zaprasza organizator CSMPRO.

Kto kocha czworonożne, te z piórami, torbami, te puszyste i te, które mają łuski koniecznie musi odwiedzić ZOO Festiwal, który9 i 10 marca po raz drugi otworzy swe podwoje przed wszystkimi sympatykami zwierząt. Przed gośćmi dwa dni inspirujących rozmów, porad, sugestii i podpowiedzi. Dwa dni spotkań z tymi, którzy skaczą, biegają, latają i pływają. Dwa dni czerpania wiedzy od najlepszych. I w końcu dwa dni przygody dla tych, którzy uwielbiają praktyczne i mniej praktyczne akcesoria dla pupili.

– ZOO Festiwal to święto wszystkich miłośników zwierząt. Chcemy przybliżać, małym i dużym, ich niesamowity świat. Chcemy dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem. Nie zabraknie, jak w minionym roku, ciekawych prelekcji, wykładów, pokazów. Zapraszamy m.in. psich trenerów, behawiorystów, dogoterapeutów, zoopsychologów, ornitologów, weterynarzy. Zawitają do nas renomowani producenci akcesoriów dla zwierzaków. Zachęcamy też do udziału w wydarzeniu fundacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc potrzebującym „braciom mniejszym” – mówi Wojciech Kempiński, pomysłodawca i organizator festiwalu. – Zależy nam na tym, by każdy mógł ciekawie spędzić czas w AmberExpo, znajdując coś dla siebie, bawiąc się, ucząc i spotykając tych, których na co dzień spotkać niełatwo, jak kapibary, lotopałanki czy jeżozwierze.

ZOO Festiwal: by wiedzieć więcej

Do Gdańska ponownie zawitają eksperci, szkoleniowcy, trenerzy, behawioryści i zoopsychologowie. Będzie można nie tylko dowiedzieć się z najlepszego źródła wszystkiego (lub prawie wszystkiego) o właściwej opiece nad zwierzętami, ich naturze czy zwyczajach, ale też wziąć udział w licznych pokazach tematycznych.

Czekają niesamowite prelekcje – Nat Zielinska, opiekunka psa Salto, opowie o komunikacji z psem. Salto to pionier w posługiwaniu się… mową! Dzięki matom głosowym rewolucjonizuje komunikacje międzygatunkową.

– Komunikacja z psem to podstawa dobrej relacji, jednak Nat i Salto wchodzą na wyższy poziom, ich więź robi ogromne wrażenie – podkreśla Małgorzata Zapadka, współorganizatorka wydarzenia, a prywatnie psia mama. – W tym roku przygotowaliśmy naprawdę masę ciekawych prelekcji dla miłośników psów, takich jak ja. Nasi Goście będą mogli dowiedzieć się, jak motywować psa, wychować szczeniaka, poradzić sobie z lękliwością czy stworzyć bezpieczny dom zarówno dla dzieci, jak i dla naszych pupili. Ja czekam też na pokazy psich akrobacji i prawdziwego psiego fotografa!

ZOO festiwal: by poznać

Festiwal to świetna okazja dla dzieci i dorosłych, by poznać fascynujący świat fauny. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który skupia się na różnorodności i fascynujących aspektach życia zwierząt. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wiele ich gatunków, dowiedzieć się więcej o ich życiu w naturalnym środowisku, zachowaniach, nawykach i potrzebach.

Zawitać będzie można do kilku stref, m.in. terrarystycznej – z egzotycznymi gadami i płazami; dedykowanej ssakom kopytnym – tu gwiazdami bez wątpienia będą wielbłąd dwugarbny, alpaki, kuce i konie; stref ssaków egzotycznych, zwierząt gospodarskich, ptaków czy ryb.

– To na pewno będzie olbrzymia frajda dla najmłodszych festiwalowiczów, ale nie tylko. Spotkanie na żywo z papugami, żółwiami, fretkami, królikami, lotopałankami, sowami, surykatkami. Poza tym psiaki, koty, popularne rybki Garra Rufa, osły Poitou, tukany, kameleony, a nawet jeżozwierze – opowiada Maciej Barczuk z ZOO Festiwalu, prywatnie tata, a także opiekun psa Bruce’a. – Czas na naukę, zabawę, relaks. Zapraszamy na festiwal z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i pupilami! Nudy nie będzie, zapewniam.

ZOO Festiwal: by pomagać

ZOO Festiwal zachęca do udziału organizacje prozwierzęce, m.in. fundacje oraz stowarzyszenia. Dla nich to znakomita okazja, by pokazać siebie, opowiedzieć o swojej działalności, przybliżyć wolontariat oraz inne formy aktywnego pomagania, jak choćby dom tymczasowy. W ubiegłym roku festiwal gościł m.in. przedstawicieli schroniska Sopotkowo, fundacji Kotikowo i Help4Herbs. Wsparł też pofestiwalowo, karmą, zabawkami, legowiskami, maleńką Fundację Ratuj Adoptuj Pomagaj.

ZOO Festiwal: by się bawić

Wydarzenie to nie tylko nauka. Organizatorzy zadbali o to, by jego uczestnicy spędzili miło czas, bawiąc się, odpoczywając i uczestnicząc w licznych aktywnościach. Na najmłodszych czekają tematyczne animacje, malowanie kocich buziek, zabawy, konkursy i specjalne warsztaty. Będzie można przymierzyć strój pszczelarza, posłuchać bajek o Psie Preclu, a nawet skorzystać z kuroterapii! Okazuje się, że bliski kontakt z kurami poprzez dotyk, zapach, dźwięk ma działanie uspakajające i relaksujące, a dla dzieci to naprawdę wyjątkowe przeżycie! Nie zabraknie również przejażdżek na koniach, które były tak uwielbiane na zeszłorocznej edycji.

ZOO Festiwal: dla ciebie!

Ta największa na Pomorzu wystawa zoologiczna skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, dorosłych, opiekunów zwierząt, hobbystów, przedsiębiorców z branży zoologicznej, edukatorów, fundacji, stowarzyszeń oraz wystawców.

– Mamy nadzieję, że wydarzenie wpisze się na stałe w pomorski eventowy kalendarz, a z biegiem czasu stanie się największą tego typu imprezą w Polsce. Finalizujemy program, ale już dziś możemy zaprosić na wystawę kotów Stowarzyszenie Klub Felinologiczny Gdańskie Lwy, wystawę psów, prelekcje o  bulterierach, uznawanych, naszym zdaniem niesłusznie, za rasę agresywną, czy na pokazy sokolnictwa. Będzie inspirująco – zapewnia Wojciech Kempiński.

Wśród prelegentów, którzy już potwierdzili obecność na wydarzeniu będą Nat Zielinska od Salto&Nat, ekspertka od psiej komunikacji, sokolniczka Marlena Koźlińska, Paweł Miłosz, trener psów, psi behawiorysta; Aleksandra Musiał, dogoterapuetka i technik weterynarii; Ada Włoch, zoopsycholog, technik weterynarii, Aleks Borysewicz, trener psów i uczestnik programu Mam Talent i dr Agnieszka Czujkowska, główny weterynarz ZOO Warszawa.

By wziąć udział w ZOO Festiwalu, wystarczy kupić bilet na stronie wydarzenia, na biletyna.pl lub w kasie, podczas trwania imprezy

Informacje praktyczne

ZOO Festiwal | 9-10 marca 2024 r. | AmberExpo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Wystawę można odwiedzać w sobotę od 10:00 do 18:00 i w niedzielę od 10:00 do 17:00.

Oficjalna strona internetowa: www.zoofestiwal.pl

Zakup biletów: www.biletyna.pl/targi/Zoofestiwal

Kontakt: biuro@zoofestiwal.pl

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o niezabieranie ze sobą zwierząt.

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie