Wydarzenia

TEK.day

Czym jest TEK.day?

TEK.day to jednodniowe wydarzenie, dedykowane dla osób profesjonalnie związanych z projektowaniem i produkcją elektroniki. Spotkanie łączy w sobie targi w formule table-top oraz szereg interesujących wykładów oraz imprezy towarzyszące.

Przede wszystkim, TEK.day to targi. Przygotowaliśmy ponad 120 stoisk kluczowych dystrybutorów komponentów elektronicznych, maszyn stosowanych w procesie PCBA, EMS i innych firm, których usług możesz potrzebować projektując i produkując elektronikę. Przyjdź, odśwież relacje z dotychczasowymi partnerami i poznaj nowych ludzi z branży.

Spragniony wiedzy? Potrzebujesz inspiracji? Spójrz na plan wykładów, przygotowanych przez naszego partnera merytorycznego EMC4B oraz czołowe firmy z branży. Na pewno dowiesz się czegoś nowego i wyjdziesz ze spotkania z nowymi pomysłami.

Przekonaj się, jak dużo możesz zdziałać w jeden dzień.

Gdzie i kiedy?

Gdańsk – 15 września 2023

Gdańsk wraz z okolicznymi miastami to najstarsze i obecnie najważniejsze centrum produkcji elektroniki w Polsce To właśnie w województwie pomorskim usadowiły się w latach 90-tych takie firmy jak Jabil, Flex czy Lacroix, kładąc podwaliny pod nowoczesny przemysł PCBA w Polsce i szkoląc zastępy wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie te firmy wciąż się rozwijają a Flex i Jabil to obecnie dwie największe firmy EMS w Polsce, osiągające po 2 mld PLN obrotu rocznie.

Na Pomorzu swoje zakłady produkcyjne ma też cały szereg mniejszych firm produkcyjnych, fiński Darekon, szwedzki OrbitOne czy wywodzący się z Norwegii Kitron, którego tempo rozwoju w zakładzie w Grudziądzu jest w ostatnich latach imponujące. Nie dziwi fakt, że w tych sprzyjających warunkach wyrosła też czołówka polskich firm EMS: Elhurt, Assel, TS Tronic, Softcom, Mikro-Automatyka i kilku innych, mniejszych graczy.

Nieomal unikalną cechą Trójmiasta jest obecność prężnie działających firm OEM, mających swoje korzenie jeszcze przed rokiem 90-tym, takich jak Radmor czy Telkom-Telmor. Województwo pomorskie i kujawsko-pomorskie obfituje w firmy z polskim kapitałem, zajmujące czołowe miejsca w Rankingu TOP 100 polskich OEM: Satel, Polon-Alfa, Vector, DGT, Pixel, SiMS, Ambient System, Simex czy KZŁ. Krajobraz przemysłu elektronicznego na wybrzeżu uzupełnia gigantyczne, największe w Europie centrum projektowe Intel czy szybko wyrastająca w gdańskim porcie gigafabryka baterii Northvolt.

 

ZAPISZ SIĘ
Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie