Aktualności

Od 2 września rusza „Ryneczek Piecki-Migowo”. Potrwa do 16 grudnia

Wspólna inicjatywa Miasta Gdańsk oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich ma umożliwić mieszkańcom dzielnicy Piecki-Migowo kupno świeżych warzyw i owoców pochodzących od regionalnych rolników. Cotygodniowym sobotnim ryneczkom towarzyszyć będzie cieszący się dużym zainteresowaniem – „Pchli Targ”. Akcja miała trwać do końca października jednak cieszyła się tak dużą popularnością, że w wydaniu warzywno-owocowym została przedłużona do 16 grudnia.

Na terenie dzielnicy Piecki-Migowo stale przybywa nowych inwestycji mieszkaniowych i mieszkańców. Dynamiczne życie i prężny rozwój tej części Gdańska nie wyklucza przywiązania jej mieszkańców do tradycyjnych form handlu, jakim są ryneczki i targowiska. Dlatego w tym roku pilotażowo, w każdą sobotę września i października w godzinach 9.00 – 15.00 na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego staną kramy ze świeżymi produktami.

Zamysłem władz Miasta Gdańska jest, by zdrowe warzywa i owoce z okolicznych gospodarstw były dostępne dla jak największej liczby mieszkańców, a miejsca ich sprzedaży sprzyjały spotkaniom i integracji lokalnej społeczności.

– Miejska strategia rozwoju rynków i targowisk wskazuje na konieczność nie tylko zachowania tradycyjnych form handlu, ale co najważniejsze, akcentuje potrzebę ich rozwoju, chociażby w popularnej na zachodzie Europy formie tzw. „ryneczków pop-upowych”. Liczymy, że już wkrótce na mapie Gdańska będą mogły pojawić się kolejne punkty sprzedaży świeżych warzyw i owoców oraz przetworów pochodzących od regionalnych rolników i producentów – podkreśla Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy, obok kramów odbędzie się „Pchli Targ”, w ramach którego każdy będzie mógł przynieść i sprzedać „coś swojego”. Dzięki tej inicjatywie zabawki, książki, ubrania lub inne rzeczy mogą znaleźć nowego właściciela i dostać swoje drugie życie. Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają do udziału w „Pchlim Targu” wszystkich  – od dzieci po seniorów. Na zainteresowanych czekać będą specjalne stoły, na których każdy będzie mógł umieścić i sprzedawać swoje rzeczy.

W formule opisanej powyżej akcja trwała do końca października. Cieszyła się jednak tak dużą popularnością, że została przedłużona do 16 grudnia. Zmianie uległy godziny funkcjonowania Ryneczku, na 9:00-14:00 oraz jego formuła – został on zmniejszony do strefy warzywno-owocowej.

Partnerami odbywającego się w każdą sobotę września i października wydarzenia są Rada Dzielnicy Piecki-Migowo oraz Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Morena”. Patronem medialnym „Ryneczku Piecki-Migowo” jest: gdansk.pl oraz trojmiasto.pl.

 

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie