Aktualności

Nowy przystanek na mapie programistów. Konferencja DevGAMM

W dniach 1-2 marca 2023 roku w Gdańsku odbyła się konferencja DEVGAMM Gdańsk 2023. To pierwsza taka konferencja, którą DevGAMM zorganizował w Polsce. Jej ideą jest łączenia developerów z wydawcami i inwestorami.

DEVGAMM jest międzynarodowym eventem programistów gier. Naszym celem jest połączenie developerów, wydawców i przedstawicieli branży po to, by wesprzeć lokalne biznesy-mówi Lerika Mallayeva CEO i założycielka DEVGAMM.

Gdańsk i całe Pomorze to ważne centrum rozwoju branży produkcji gier w Polsce. W regionie działa wiele firm zajmujących się produkcją gier, a także oprogramowania związanego z grami, jak również szkół i uczelni kształcących przyszłych programistów i projektantów gier.

Po raz pierwszy w Polsce

Organizujemy eventy od 15 lat i to pierwszy raz, kiedy pojawiliśmy się we wspaniałym Gdańsku. W zeszłym roku otrzymaliśmy bardzo dużo próśb od naszej społeczności, aby zorganizować konferencję w Polsce. Zdecydowaliśmy, że musimy wybrać odpowiednie miejsce do tego. Jest wiele dużych konferencji w Krakowie, Poznaniu bardzo dużo w Warszawie, ale żadnej w Gdańsku. Gdańsk posiada bardzo wiele wspaniałych firm programistycznych i jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce-dodaje Lerika Mallayeva

Targi DEVGAMM przyciągnęły do AmberExpo wiele osób związanych z branżą gier, co umożliwiło wymianę wiedzy i doświadczeń, a także nawiązanie kontaktów biznesowych.

To jest fantastyczna okazja, aby spotkać się z innymi ludźmi z branży, wymienić się pomysłami i nawiązać kontakty biznesowe. Jestem bardzo zadowolony z udziału w tym wydarzeniu. Bardzo doceniam, że w Gdańsku nareszcie pojawia się taki konkretny event. Brakowało tego na skali x lat-mówi Frederic Raducki, game designer z firmy BOOMBIT z Gdańska.

Zapotrzebowanie na programistów

Kwestią, która była poruszana podczas konferencji, to brak specjalistów w dziedzinie projektowania gier. Według prelegentów i uczestników, rosnące zainteresowanie grami komputerowymi i nowymi technologiami tylko zwiększa zapotrzebowanie na programistów i projektantów gier.

– Specjalistów, których szukamy to przede wszystkim programiści w silniku Unity i jeżyku C# ale również z innych dziedzin jak game desin czy testerów oraz osób związanych z biznesem, zajmujących się reklamami czy zdobywaniem nowych użytkowników dla naszych gier-dodaje Frederic Raducki.

Konferencja jest ważna dla branży, ponieważ pomaga w promowaniu regionu jako ważnego centrum rozwoju branży gier w Polsce, co wpływa na rozwój technologii i ogólnie przyczynia się do rozwoju kraju.

Współpracujemy nad bardzo znanymi tytułami. Przyjechaliśmy tutaj, żeby poszerzyć grono kontaktów, poznać nowych fajnych ludzi i oczywiście zrobić promocję naszego brandu. Z chęcią przyjechaliśmy do Gdańska. DeVGAMM jest bardzo fajnym eventem. Poznaliśmy sporo ludzi z branży, poszerzyliśmy grono swoich kontaktów i poznaliśmy fajne talenty – mówi Lisa rekruterka firmy Sper Soft, zajmującej się takimi grami jak Mortal Kombat czy Call Of Duty.

Nowy przystanek na mapie programistów

Swoje wykłady wygłosili m.in. Jon Carnage – Head of Cross Media, Henrique Olifiers – CEO Bossa Studio czy Fawzi Mesmar – Game Designer. Każdy z nich przedstawił swoje doświadczenia i podejście do projektowania gier.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wielu warsztatach, prezentacjach i panelach dyskusyjnych poświęconych różnym aspektom tworzenia gier. Wystawcy prezentowali swoje projekty, a także mieli okazję nawiązać kontakty biznesowe i wymienić się doświadczeniami.

DevGamm Gdańsk 2023 DevGamm Gdańsk 2023 DevGamm Gdańsk 2023 DevGamm Gdańsk 2023 DevGamm Gdańsk 2023
Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie