Aktualności

Koniec świąt w Gdańsku. To ostatni dzień iluminacji

Iluminacje w Gdańsku Iluminacje w Gdańsku Iluminacje w Gdańsku Iluminacje w Gdańsku Iluminacje w Gdańsku

W Gdańsku świąteczny klimat dobiega końca i w związku z tym, wszystkie dekoracje świetlne zostaną zdjęte. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i odwiedzającym Gdańsk w tym świątecznym czasie za stworzenie wspaniałego klimatu. Dzięki przepięknym iluminacjom rozmieszczonym w różnych lokalizacjach miasta przyczyniliśmy się do stworzenia pięknej niezapomnianej atmosfery.

Przypominamy, że Gdańsk zajął 2 miejsce w konkursie na najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie. Niewątpliwie iluminacje podczas tego świątecznego wydarzenia miały wpływ na osiągnięty wynik.

Międzynarodowe Targi Gdańskie przygotowały dekoracje w dziewięciu lokalizacjach. W Parku Kuźniczki we Wrzeszczu można było zobaczyć świetlną altanę, dobosza, dekoracje latarniowe i napis „Wesołych Świąt”. Na Moście Zielonym znajdował się świetlny tramwaj, a na Moście Stągiewnym iluminacja autobusu. W Parku Oliwskim zobaczyć można było magiczną kurtynę świetlną, żaglówki 3D i królewskiego pawia w formacie 3D.

W Parku im. Jana Pawła II na Zaspie pojawił się samolot i inne mniejsze dekoracje związane z motywem samolotów. W Parku Oruńskim oświetlona została altana, był też Łabędź 3D i iluminacja ogromnego prezentu. Przy Skwerze Heweliusza na Starym Mieście stanęły lunety i siedziska Heweliusza oraz bursztynowe bombki na latarniach w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Bursztynu. Na Skwerze Kobzdeja na Głównym Mieście stanęły iluminacje nawiązujące do dawnych mieszczan, takie jak Dama, Chłopiec Gdański, Dworska Para i Gdańska Para. Girlanda zawieszona została na pergoli. Iluminacje pojawiły się też na promenadzie prowadzącej do mola w Brzeźnie, w postaci trzech dźwigów, w tym jednego z prezentem i kotwicy.

Jarmark Bożonarodzeniowy również został ozdobiony świątecznymi lampkami, takimi jak śnieżynkowe bramy i świetlne niebo na ul. Bogusławskiego. Na Targu Węglowym stanęła Leśna Altana, a na ul. Tkackiej znajdowały się fotopunkty ze skrzydłami anioła.

Zapraszamy do naszego miasta za rok, na kolejną odsłonę świątecznych iluminacji, które z pewnością znów zachwycą i stworzą niezapomniane wspomnienia.

Do zobaczenia w 2023 roku!

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie