Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku – jednym z najpiękniejszych w Europie!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zajął drugie miejsce, w konkursie European Best Christmas Market 2023. Głosowało na nas ponad 48 tysięcy internautów! 

Od 25 listopada do 8 grudnia mieszkańcy 179 krajów oddali łącznie 374 803 głosów.Znaczna część głosów oddanych w konkursie pochodzi od internautów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Niderlandów.

W tym roku, pierwsze miejsce przyznano jarmarkowi świątecznemu w Budapeszcie, który zdobył ponad 51 tys. głosów. Na 3 miejscu znalazł się jarmark w Krajowej w Rumunii, z prawie 42 tys. głosów.\

Tuż za podium uplasował się Wiedeń, na którego zagłosowało 40 717 osób. Montbeliard z Francji z liczbą 32,011 głosów uplasował się na 5 miejscu w rankingu, zamykając tym samym pierwszą piątkę najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

O Jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy, zlokalizowany w historycznym centrum pięknego Gdańska jest jak bajka. Urzeka turystów i mieszkańców Trójmiasta. Wyjątkową atmosferę tworzy przede wszystkim oryginalna, budująca klimat scenografia.
Pierwsze skrzypce w jarmarkowej scenerii gra atmosfera radości, miłości i świątecznej magii doprawiona wyjątkową orkiestrą niepowtarzalnych zapachów, smaków, dźwięków i kolorów.

Ten wyjątkowy czas, pełen uroku i przyjaznych chwil potrwa do 23 grudnia.

Na czas Jarmarku uliczki historycznego centrum Gdańska, dzięki pięknym iluminacjom zamieniły się w świąteczne miasteczko. To między innymi zasługa partnera wspierającego jarmark w Gdańsku – Grupę GPEC, sponsora iluminacji gdańskich.

Klimatyczne dekoracje, stoiska z nietuzinkowymi produktami i bogaty program artystyczny, w tym warsztaty kreatywne organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku, sprawiają, że świąteczna atmosfera unosi się w Gdańsku od pierwszego śniegu.

Na jarmarku gości 155 stoisk oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje i smakołyki. Nie zabrakło produktów regionalnych tworzonych na bazie skrzętnie przechowywanych rodzinnych receptur: unikatowego rękodzieła, dekoracji do domu, naturalnych kosmetyków, ciepłych zimowych akcesoriów i rozgrzewających przypraw.

Wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym to dla gdańszczan, turystów z Polski i całego Świata obowiązkowy punkt przedświątecznych przygotowań. W klimatycznym otoczeniu, przy dźwiękach kolęd, nie sposób nie poczuć wzajemnej bliskości i ciepła nadchodzących świąt.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gra niewątpliwie pierwsze skrzypce!

Najważniejsze informacje:

Jarmark Bożonarodzeniowy – 18 listopada-23 grudnia
Jarmark Bożonarodzeniowy w Zbrojowni – 2-23 grudnia

Lokalizacja:
Targ Węglowy, ulica Bogusławskiego, ulica Tkacka, Dziedziniec Forum
Gdańsk, Poland

Stoiska dostępne dla zwiedzających:
niedziela – czwartek 12.00-20.00,
piątek – sobota 12.00-21.00

WWW: bożonarodzeniowy.pl
FB: facebook.com/jarmarkbozonarodzeniowygdansk
INSTAGRAM: instagram.com/jarmarkbozonarodzeniowy/
TIK TOK: @gdansk_bozonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 2022 / fot. Karolina Misztal
Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie