Aktualności

35 lat Międzynarodowych Targów Gdańskich

16 lutego 1989 roku założono Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. Spółka obchodzi w tym roku 35-lecie istnienia. Już od 35 lat organizujemy różnorodne wydarzenia na Pomorzu, nie tylko na skalę krajową, ale również międzynarodową.

Choć targowa tradycja Trójmiasta sięga roku 1947, kiedy firma Międzynarodowe Targi Gdańskie zorganizowała w sierpniu wydarzenie targowe prezentujące możliwości eksportowe Polski, to starania stworzenia w Gdańsku znaczącego ośrodka targowego podjęto po ponad 40 latach od tego wydarzenia. Efektem było powstanie w 1989 roku Spółki Akcyjnej Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Minione lata były dla spółki bardzo wymagające. Wiązało się to głównie z okresem pandemii COVID-19 oraz z wojną za naszą wschodnią granicą. Jako zespół sprostaliśmy trudnościom i dzisiaj, z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że jesteśmy silniejsi. Świadczą o tym wydarzenia, które organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy w 2023 roku, jak: TRAKO – 16. Międzynarodowe Targi Kolejowe, BALTEXPO – 22. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje, Jarmark św. Dominika oraz Jarmark Bożonarodzeniowy, dwie edycje AMBERIF – Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii czy EuroSkills 2023 oraz festiwal Inside Seaside.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez lata i wspierali naszą działalność. Niech to będzie kolejny krok w długiej i owocnej historii naszej organizacji! Świętować będziemy przez cały ten rok – bądźcie z nami!

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie