Wydarzenia

Ryneczek Piecki-Migowo

Od 2 września rusza „Ryneczek Piecki-Migowo”

Wspólna inicjatywa Miasta Gdańsk oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich ma umożliwić mieszkańcom dzielnicy Piecki-Migowo kupno świeżych warzyw i owoców pochodzących od regionalnych rolników. Cotygodniowym sobotnim ryneczkom towarzyszyć będzie cieszący się dużym zainteresowaniem – „Pchli Targ”.

Na terenie dzielnicy Piecki-Migowo stale przybywa nowych inwestycji mieszkaniowych i mieszkańców. Dynamiczne życie i prężny rozwój tej części Gdańska nie wyklucza przywiązania jej mieszkańców do tradycyjnych form handlu, jakim są ryneczki i targowiska. Dlatego w tym roku pilotażowo, w każdą sobotę września i października w godzinach 9.00 – 15.00 na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego staną kramy ze świeżymi produktami.

Zamysłem władz Miasta Gdańska jest, by zdrowe warzywa i owoce z okolicznych gospodarstw były dostępne dla jak największej liczby mieszkańców, a miejsca ich sprzedaży sprzyjały spotkaniomi integracji lokalnej społeczności.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy, obok kramów odbędzie się „Pchli Targ”, w ramach którego każdy będzie mógł przynieść i sprzedać „coś swojego”. Dzięki tej inicjatywie zabawki, książki, ubrania lub inne rzeczy mogą znaleźć nowego właściciela i dostać swoje drugie życie.

Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają do udziału w „Pchlim Targu” wszystkich  – od dzieci po seniorów. Na zainteresowanych czekać będą specjalne stoły, na których każdy będzie mógł umieścić i sprzedawać swoje rzeczy.

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie