Wydarzenia

Ryneczek Piecki-Migowo

Przedłużamy działalność „Ryneczku Piecki-Migowo” do 16 grudnia

 

Wspólna inicjatywa Miasta Gdańsk oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich umożliwia mieszkańcom dzielnicy Piecki-Migowo kupno świeżych warzyw i owoców pochodzących od regionalnych rolników. Akcja cieszy się dużym powodzeniem, dlatego została przedłużona na listopad i grudzień.

 

Na terenie dzielnicy Piecki-Migowo stale przybywa nowych inwestycji mieszkaniowych i mieszkańców. Dynamiczne życie i prężny rozwój tej części Gdańska nie wyklucza przywiązania jej mieszkańców do tradycyjnych form handlu, jakim są ryneczki i targowiska. Dlatego w tym roku pilotażowo, w każdą sobotę września i października na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego pojawiły się kramy ze świeżymi produktami.

Zamysłem władz Miasta Gdańska jest, by zdrowe warzywa i owoce z okolicznych gospodarstw były dostępne dla jak największej liczby mieszkańców, a miejsca ich sprzedaży sprzyjały spotkaniom i integracji lokalnej społeczności. Inicjatywa ta przyjęła się na tyle dobrze, że akcja została rozszerzona o soboty listopada i grudnia!

Tym razem ryneczek skupiać będzie tylko sprzedawców warzyw i owoców. Z końcem października zakończył działalność „Pchli targ”, który był częścią akcji. Niewykluczone jednak, że powróci on w kolejnych odsłonach „Ryneczku Piecki-Migowo”.

Zapraszamy na skrzyżowanie ulic Bulońskiej i Rakoczego w godz. 9:00-14:00, w dniach: 4, 18, 25 listopada oraz 2, 9 i 16 grudnia.

 

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie