Wydarzenia

Kongres Smart Metropolia

10. jubileuszowa edycja kongresu Smart Metropolia odbędzie się pod hasłem „Pokonać kryzys. Projektowanie nowych miast i dzielnic”. W dniach 27-28 października 2022 porozmawiamy o kryzysach, z którymi nieuchronnie będziemy się mierzyć w najbliższej przyszłości. Pierwszego dnia będziemy gościć w Amber Expo, drugiego dnia zaś spotkamy się w przestrzeniach Politechniki Gdańskiej.
Kongres organizowany jest przez Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot w partnerstwie ze Związkiem Uczelni Wyższych im. Daniela Fahrenheita, Instytutem Metropolitalnym, Amber Expo oraz Gdańskimi Wodami.
Wraz z licznymi gośćmi z polskich dużych i małych miast będziemy rozmawiać o kryzysie energetyczno-klimatycznym z perspektywy lokalnych społeczności, projektowaniu przyjaznych miast oraz tworzeniu tkanki miejskiej pomiędzy gminami metropolii.
Gościem specjalnym kongresu będzie Oleksandr Markushyn, mer sąsiadującego z Kijowem Irpienia. Mer Irpienia opowie nam o doświadczeniach ukraińskich miast, które znalazły się lub wciąż znajdują na froncie wojny oraz o pomysłach na przyszłą współpracę samorządów Polski i Ukrainy.
W ramach kongresu odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Wspólnego Konwentu Gospodarczego przy Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.
Smart Metropolia jest największą w Polsce coroczną konferencją poświęconą zagadnieniom współpracy dużych i małych gmin w obszarach metropolitalnych oraz relacji metropolii z resztą kraju. Serdecznie zachęcamy do udziału w 10. jubileuszowej edycji!
Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie