Wydarzenia

INSIDE SEASIDE FESTIVAL ’24

Sukces organizacyjny i frekwencyjny pierwszej edycji – na Inside Seaside bawiło się ponad 12 tysięcy osób. Inside Seaside powróci w 2024! II edycja odbędzie się 9-10 listopada 2024. Bilety już dostępne!

Festiwal organizowany przez agencję Live i Radio 357 zakończył się po północy żywiołowym koncertem rockowego kwintetu NOTHING BUT THIEVES oraz zespołu WOJTKA MAZOLEWSKIEGO. Wcześniej przez dwa dni uczestnicy imprezy mogli doświadczyć najróżniejszych odsłon muzyki na Gdańsk Stage oraz ERGO Hestia Theatre Stage. Od gitarowych przebojów Norweżki GIRL IN RED, która porwała cały tłum, przez popowe piosenki MILKY CHANCE, czy pełen energii jazzowy występ EZRA COLLECTIVE.

Festiwal, którego gospodarzem jest Miasto Gdańsk, zaprezentował szeroki wachlarz muzycznych stylistyk. Swoje liryczne piosenki zagrał TOM ODELL, a NILS FRAHM zabrał zgromadzonych w świat klimatycznej elektroniki i minimalizmu. Porywająco i ostro zaprezentował się zespół SHAME oraz BLACK HONEY, a SLEAFORD MODS dali przykład tego, jak w przekonujący sposób łączyć post-punk z zaangażowanymi tekstami.

Ważnymi punktami programu byli też polscy wykonawcy – wzbudzający euforię JANN czy mroczna, elektroniczna BRODKA. Popis swoich umiejętności zaprezentował LESZEK MOŻDŻER, a KAŚKA SOCHACKA zabrała festiwalowiczów w świat swoich melancholijnych piosenek. Mnóstwo niezwykłych koncertów odbyło się też na scenie UPstage, gdzie zagrali m.in. NANGAIMMORTAL ONION czy TRUPA TRUPA. W wypełnionej szczelnie sali powrócił zespół KURY, który razem z gośćmi wykonał materiał ze swojej kultowej płyty “P.O.L.O.V.I.R.U.S.”

W ciągu dwóch dni w kilku przestrzeniach AmberExpo łącznie zgromadziło się ponad 12 tys. osób. Poza muzyką mogli korzystać z oferty kinowej, posłuchać gości w Strefie Rozmów Radia 357 czy zrelaksować się w przestrzeni Świetlicy. Festiwal to także wystawy, w tym niezwykła ekspozycja Asymmetry by Artystyczna Podróż, która powstała we współpracy z ERGO Hestia. Specjalnie we współpracy z Food Hall Montownia powstał największy w Polsce mobilny food hall, w którym znalazło się 12 restauracji z kuchnią z całego świata. W przestrzeniach AmberExpo odbyły się Targi Plakatu, pojawili się wystawcy modowi oraz strefa winylowa.

Znamy już daty drugiej edycji festiwalu – Inside Seaside odbędzie się 9 i 10 listopada 2024 i ponownie zagości w halach AmberExpo. Do sprzedaży trafiła pula biletów Early Birds w cenie 299 zł dostępna do końca listopada lub do jej wyczerpania.

INSIDE SEASIDE 2024 – KARNETY

KUP: Eventim

299 PLN
Early Bird Tickets
WYPRZEDANE

399 PLN / 357 PLN*
Winter Tickets
od 1 grudnia do 29 lutego

449 PLN / 399 PLN*
Regular Tickets
od 1 marca do 31 sierpnia 

499 PLN / 449 PLN*
Final Call Tickets
od 1 września

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie