Wydarzenia

II Pomorski Kongres Transportu Intermodalnego

Rynek przewozów intermodalnych w Polsce jest stosunkowo młodym, ale charakteryzującym się już stałym rozwojem rynkiem. Jego znaczenie możemy znaleźć m.in. w wieloletnich strategiach kluczowych przewoźników czy w realizowanych projektach rozbudowy polskich portów morskich. Dla jego harmonijnego rozwoju ważna jest współpraca wielu operujących w branży podmiotów i instytucji. Jej przejawem, już od kilku lat są spotkania konferencyjne odbywające w Gdańsku.

Podczas II Pomorskiego Kongresu Transportu Intermodalnego, będącego wspólnym przedsięwzięciem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR i Międzynarodowych Targów Gdańskich porozmawiamy o przyszłości branży intermodalnej, rozwoju infrastruktury transportowej czy systemach wsparcia dla transportu intermodalnego. Omówimy rozwój oferty intermodalnej, działających na rynku operatorów zapytamy o ich postrzeganie rynku, a przedstawicieli administracji centralnej i lokalnej m.in. o planowane inicjatywy wspierające rozwój tej gałęzi transportu.

Zaproszeni eksperci i oficjele reprezentujący administrację rządową, instytucje naukowe, stowarzyszenia branżowe oraz kluczowych przedstawicieli rynku, omówią aktualną kondycję rynkową, wskażą trendy i tendencje.

Podczas kongresu odbędzie się również debata zatytułowana „Konsekwencje dostosowania się do regulacji środowiskowych w kontekście konkurencyjności polskiej gospodarki morskiej”, która jest kolejnym elementem zapowiadającym BaltExpo 2023. Jej celem jest ukazanie powiązań między różnymi zagadnieniami istotnymi dla rozwoju gospodarki morskiej z punktu widzenia jej kluczowych segmentów tworzących główne grupy wystawców oraz odwiedzających targi BaltExpo 2023 – porty i terminale, przemysł stoczniowy, sektor offshore – w tym przypadku jako wspólny mianownik wybrane zostały zielone technologie i kwestie środowiskowe.

Program i szczegóły rejestracji dostępne są na stronie: kongrestransportuintermodalnego.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po otrzymaniu akredytacji od organizatorów.

Do zobaczenia już 12 października w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo!

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie