Wydarzenia

Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych

Wydarzenie skierowane jest do uczniów i uczennic z klas ósmych oraz ich rodziców/opiekunów. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą gdańskich szkół ponadpodstawowych i wsparcie w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Targi obędą się w AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku w godz. 10-15. Wstęp jest bezpłatny.

Swoją ofertę zaprezentuje 15 szkół zawodowych: techników i branżowych szkół I stopnia oraz 19 szkół ogólnokształcących. Ponadto w specjalnej strefie będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi.

W przestrzeniach targów będzie się znajdowało stoisko poświęcone zasadom tegorocznej rekrutacji przygotowane przez przedstawicieli Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W programie także gala Konkursu Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej organizowanego przez miasto Gdańsk od 10 lat. Gdańskie publiczne szkoły zawodowe nominują pracodawcę, który znacząco wpływa na ofertę i organizację edukacyjną szkoły. Podczas uroczystej gali wręczamy statuetki wszystkim nominowanym pracodawcom a jeden wyłoniony z nich otrzymuje nagrodę GRAND PRIX.

Podczas targów zostanie także zaprezentowane nowe narzędzie – EDUMAPA. COM. To kompleksowy informator dotyczący wyboru dalszej ścieżki edukacji stworzony przez Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy.

Znajdziesz tu m.in.:

  • pełną ofertę dydaktyczną szkół ponadpodstawowych (Gdańsk, powiat gdański, Sopot i Gdynia) oraz uczelni z Trójmiasta z opisami wszystkich kierunków nauczania.
  • Testy: #wybórszkoły i #preferencjezawodowe
  • Kalkulator punktów dla ósmoklasistów i ósmoklasistek
  • Ścieżki edukacji po szkole podstawowej
  • eduBLOG

SPRAWDŹ MAPKĘ TARGÓW

Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych rozpoczynają Gdański Tydzień Zawodowca. Szczegóły na temat akcji znajdują się TUTAJ

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie