Aktualności

W AmberExpo króluje bursztyn. AMBERIF SPRING 2023

Trwają Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2023, największego w Polsce i jednego z największych w Europie wydarzeń targowych branży jubilerskiej. 

W tej największej imprezie jubilerskiej w Europie Środkowo-Wschodniej bierze udział 252 wystawców z 15 krajów z Europy, Afryki i Azji. Na targi, które potrwają do soboty, 25 marca, przyjechali kupcy z 35 krajów, w tym najważniejsi dla branży bursztynniczej klienci biznesowi z Chin oraz państw arabskich.

Targi AMBERIF SPRING są również największą imprezą jubilerską w Europie Środkowo-Wschodniej, a ich znaczenie jest szczególnie istotne w Polsce, kraju z długą tradycją w produkcji bursztynu bałtyckiego. Bursztyn ten jest jednym z produktów marek „premium”, które pomorskie przemysły kreatywne przygotowują do globalnej konkurencji.

– Najpiękniejszy bursztynowy stadion, największa wpisana do księgi rekordów Guinnessa bryła bursztynu, Muzeum Bursztynu, a przede wszystkim przedsiębiorcy i te wspaniałe targi – to wszystko właśnie czyni Gdańsk światową stolicą bursztynu – powiedział podczas uroczystości otwarcia Amberif zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski.

Słowiańskie mity, tradycja manualnego rzemiosła oraz jakość wzornictwa i wykonawstwa firm, pracowni i projektantów, a także instytucji wspierających działalność naukową, artystyczną i gospodarczą składają się na spektrum skojarzeń związanych z bursztynem bałtyckim.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który objął patronatem tegoroczne Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF, wyraził nadzieję na powrót do dawnej koniunktury w regionie Pomorza, gdzie kiedyś ponad 10 tysięcy osób żyło z obróbki i sprzedaży bursztynu. Targi AMBERIF SPRING są z pewnością wizytówką tego regionu.

Targi tradycyjnie uznano za otwarte, gdy wybrzmiał dźwięk dzwonu.

Wśród wystawców można spotkać zarówno polskich producentów, jak i przedstawicieli branży z różnych krajów Europy i świata. To idealna okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami w branży jubilerskiej oraz nawiązać kontakty z przedstawicielami branży.

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie