Aktualności

Trwają Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2023!

Targi wystartowały 19 września i potrwają do 22 września 2023 r. Na terenie 6 hal wystawienniczych i zewnętrznych torów o łącznej powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych gościmy 617 wystawców z 30 krajów. W naszym centrum konferencyjnym organizowane jest w tym czasie 100 wydarzeń. Jesteśmy świadkami światowych premier nowych maszyn, dziesiątek konkursów, występów, przemówień, spotkań i koktaili, a nawet drużynowego wyścigu drezyn o kryształową szynę. Mówiąc krótko – dzieje się!

Partnerem finansowym wydarzenia jest Bank Pekao SA.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 288 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,5 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Ostatni dzień targów jest dniem otwartym dla publiczności. Gościom umożliwiamy zwiedzanie ekspozycji zewnętrznej, w tym taboru kolejowego na torach wystawienniczych stacji Gdańsk Zaspa Towarowa. Koszt wejścia dla jednej osoby wynosi 30zł. Bilety można nabyć w kasie przed wejściem na ekspozycję.

Przejdź na stronę TRAKO
Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie