Aktualności

Trwa remont dawnego „Rudego Kota”

W Gdańsku trwa remont budynku, w którym mieścił się kultowy klub „Rudy Kot”. Prace mają zakończyć się w listopadzie 2023 roku, a wiosną 2024 roku planowane jest otwarcie nowego klubu o nazwie „Kot”. Kamienica przy ulicy Garncarskiej będzie mieć cztery kondygnacje, w tym dwie sale kinowe, przestrzeń gastronomiczna i klubowo-muzyczna. Prace prowadzi firma Correcto z Koszalina na zlecenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, która od połowy 2020 roku zarządza miejską nieruchomością. W wizycie na budowie uczestniczyła delegacja miasta, kierownictwo AmberExpo oraz przyszli operatorzy klubu, Ewa i Arkadiusz Hronowscy z firmy Sopocka Odessa.

Nowy klub będzie składał się z kina studyjnego z widownią na 120 osób, niewielkiej sali w podziemiach, części restauracyjnej, przestrzeni kawiarnianej oraz dużej sali klubowej i multikulturowej. Firma Sopocka Odessa, która wygrała konkurs na operatora nieruchomości przy ulicy Garncarskiej, podpisując umowę na 15 lat, zainwestuje w klub.

Firma Ewy i Arkadiusza Hronowskich od 2000 roku prowadzi w Sopocie Klub Środowisk Twórczych SPATIF, a w 2013 roku otworzyła największy na Pomorzu klub koncertowy B90. Sopocka Odessa jest także właścicielem sąsiadującego z B90 klubu Drizzly Grizzly oraz udziałowcem spółki Square, operatora innych klubów i przestrzeni kulturalnych w Trójmieście.

Po remoncie cały ten czterokondygnacyjny budynek oraz piwnice przyjmie nową funkcję, gdzie główną osią będzie kino studyjne z widownią dla 120 osób. Planujemy tam nie tylko same projekcje filmowe, ale też spotkania z twórcami i artystami. Do tego dojdzie niewielka sala w podziemiach do 20 miejsc – jej charakter będzie bardziej offowy. Na parterze znajdzie się część restauracyjna o charakterze bistro oraz oferująca street food. W obiekcie będzie też przestrzeń kawiarniana. Na najwyższej kondygnacji powstanie zaś duża sala o charakterze klubowym i multikulturowym do spędzania wolnego czasu. Będą się tu np. odbywać kameralne koncerty muzyczne o charakterze autorskim – powiedział Arkadiusz Hronowski.

Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, poinformował, że zmieniono początkowe ustalenia z przyszłym operatorem obiektu o tym, że MTG doprowadzi obiekt do stanu deweloperskiego, a resztą zajmie się już przyszły użytkownik klubu.

Poniesiemy jeszcze wydatki związane z wykończeniem i adaptacją pomieszczeń, w tym wyposażenia kin, ale za to operator klubu będzie miał podwyższony miesięczny czynsz – wyjaśnia Andrzej Bojanowski.

Koszt inwestycji w nieruchomości przy ul. Garncarskiej wyniesie ok. 8-9 mln zł.

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie