Aktualności

Targi POLFISH wróciły po przerwie

16. edycja targów POLFISH za nami. Przez 3 dni w AMBEREXPO spotykali się przedstawiciele krajowej i zagranicznej branży rybnej i spożywczej.

Prezentacje, debaty, konferencje, warsztaty i pokazy kulinarne – hale centrum kongresowo-wystawienniczego przy ul. Żaglowej 11, tętniły życiem. Wystawcami wydarzenia byli importerzy
i dystrybutorzy ryb i owoców morza, producenci wyrobów garmażeryjnych i sprzętu technologicznego dedykowanego branży. Oprócz krajowych, obecni byli także producenci zagraniczni (m.in. z Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Łotwy, Czech, Islandii i Izraela). Po raz pierwszy w historii wydarzenia wystawiły się też stoiska z produktami regionalnymi, m.in. z ekologicznymi serami, maślankami, przetworami, syropami, miodami, octami, winami i piwem.

W targach wzięli udział właściciele, menedżerowie i kierownicy sklepów, restauracji, firm cateringowych, obiektów gastronomicznych i hotelarskich. Przez 3 dni zarejestrowanych zostało 2431 odwiedzających z branży i 5272 wejścia.

Tradycją targów jest konkurs Mercurius Gedanesis. Jury oceniało produkty z 3 kategorii: produkt rybny, produkt spożywczy i technologia.

Grand Prix w kategorii produkty rybny otrzymała firma Polski Karp Sp. z o.o. z Krakowa,
a 2 równorzędne medale firmy: Suempol Sp. z o.o.  z Bielska Podlaskiego oraz EvraFish Sp. z o.o. z Brus.
W kategorii produkt spożywczy zwyciężyła wielkopolska firma Smak Tradycji Irena Olejniczak
z Ujazdowa. Główną nagrodę za rozwiązania technologiczne otrzymał gdyński Morski Instytut Rybacki
i Politechnika Koszalińska, a wyróżnienie firma PHUP CLEVRO Robert Klemba z Rawy Mazowieckiej.

Po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną, powrót targów POLFISH okazał się bardzo wyczekiwany przez przedstawicieli branży. Już teraz część wystawców i odwiedzających zapowiada udział w nadchodzącej edycji. Pierwsze wiadomości o terminie kolejnej odsłony wydarzenia pojawią się na portalu i social mediach targów.

Portal: polfishtargi.pl
Facebook: facebook.com/polfishtargi

 

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie