Aktualności

Targi CURATIO – odpowiedzią na potrzeby społeczne

W dniach 23-24 września 2022 roku w Amberexpo w Gdańsku odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO . Wydarzenie skupiało się na tematyce turystyki medycznej, uzdrowiskowej, beauty, wellness oraz rehabilitacji po-covidowej.

W targach wzięło udział 30 wystawców z Polski i zagranicy oraz 720 odwiedzających. Targi były skierowane do pacjentów i osób poszukujących usług medycznych, a także do specjalistów z dziedziny medycyny.

Podczas wydarzenia odbyła się konferencja, na której wystąpili lekarze i specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Dyskutowano o najważniejszych zagadnieniach związanych z organizacją i promocją wydarzenia. Podkreślano również kluczową rolę profilaktyki zdrowotnej dla dobrostanu społeczeństwa, zwłaszcza w czasach pandemii.

Wydarzenie składało się również z ogólnopolskiego zlotu pacjentów bariatrycznych oraz dwudniowej konferencji, w której wzięli udział lekarze i specjaliści od leczenia otyłości. Podczas wydarzenia eksperci omawiali wielowymiarowość zjawiska turystyki medycznej i jej wpływ na korzyści dla wielu interesariuszy. Podkreślano również potrzebę koordynacji i współpracy między różnymi podmiotami rynku.

Dodatkowym atutem wydarzenia było towarzyszące mu Mega-Info-CHLO-Spot, czyli spotkanie edukacyjne i integracyjne z możliwością wymiany doświadczeń między pacjentami na różnym etapie leczenia.

Targi CURATIO były równocześnie dostępne online na specjalnie przygotowanej nowoczesnej platformie, która uzyskała dobre opinie podczas innych wydarzeń targowych. Dzięki temu możliwy był udział w wydarzeniu dla odwiedzających i wystawców z zagranicy, którzy nie mogli być obecni na targach stacjonarnie.

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie