Aktualności

Piknik rodzinny Erasmus+ już 4 września w Gdańsku! 

Piknik rodzinny Erasmus+ już 4 września w Gdańsku!   

Moc atrakcji związanych z nowoczesną edukacją czeka na Ciebie i Twoją rodzinę podczas Pikniku Rodzinnego | Dzień Innowacji Erasmus+, który odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku już 4 września. Do Gdańska przyjedzie Mobilne Centrum Edukacyjne – ciężarówka pełna technologii wspierającej nowoczesną edukacje. W programie pikniku znajdą się również pokazy eksperymentów prezentowanych przez Związek Uczelni Fahrenheita, degustacja potraw przygotowanych przez medalistę Mistrzostw Europy EuroSkills 2021 w gotowaniu, animacje, warsztaty dla dzieci oraz koncerty. Na finał imprezy zagra Ania Rusowicz. Na tym bezpłatnym wydarzeniu dowiesz się też, że ze środków Programu Erasmus+ mogą skorzystać nie tylko studenci!  

Na uczestników wydarzenia organizowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Uniwersytet Gdański, czeka wiele atrakcji – koncerty, degustacje i pokazy. Na finał wydarzenia, wystąpi – Ania Rusowicz- wokalistka, kompozytorka, jej twórczość nawiązuje do kolorowych lat 60. i 70.  Laureatka czterech Fryderyków, dwa albumy miały status złotej płyty. Na scenie wystąpią również duet The Missing Part oraz Studio Wokalne UG. Będzie można degustować potrawy przygotowane przez Bartosza Wicherka, brązowego medalistę mistrzostw EuroSkills Graz 2021 w kategorii gotowanie. W programie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych w postaci animacji oraz warsztatów. Specjalny pokaz eksperymentów przygotował Związek Uczelni Fahrenheita, współtworzony przez Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdańsk oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. Będzie można również wziąć udział w warsztatach z robotyki lub poznać podstawy programowania w naszym Mobilnym Centrum Edukacyjnym.

Partnerami Pikniku są: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Akademia Pomorska w Słupsku, Ateneum- Szkoła Wyższa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu, WorldSkills Poland oraz BidFood Farutex. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Radio Gdańsk, TVP 3 Gdańsk oraz Dziennik Bałtycki.

Budżet Programu Erasmus+ nie tylko dla studentów i uczelni. Otwarcie InnHUB’a

Aby promować możliwość korzystania z programu wśród mieszkańców województwa Pomorskiego, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z Uniwersytetem Gdańskim organizuje nie tylko piknik ale także tworzy Erasmus+ InnHUB Centrum Innowacji Programu Erasmus+, które będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych od 8 września   w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 53, w Gdańsku. Centrum, będzie służyć za punkt informacyjny, miejsce warsztatów i szkoleń. Informacje o godzinach otwarcia centrum znajdziesz na:

www.erasmusplus.org.pl/erasmus-innhub 

-Szczególnie ważny jest fakt, że ze środków programu Erasmus+ mogą korzystać nie tylko szkoły, uczelnie, ośrodki kształcenia zawodowego, ale także firmy, instytucje oświatowe, jak przedszkola czy szkoły, fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, a także instytucje samorządowe. Wspaniałe możliwości daje również Europejski Korpus Solidarności, „młodszy brat Programu Erasmus+”, finansujący wolontariat międzynarodowy i lokalne projekty solidarnościowe.  – mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Z funduszy programu przeznaczonego m.in. na wymiany międzynarodowe, finansowanie projektów edukacyjnych i kształcenia zawodowego mogą skorzystać osoby w każdym wieku, Budżet, jaki Komisja Europejska przeznaczyła na lata 2021−2027, to ponad 28 mld euro”.

Erasmus+ InnHUB to międzysektorowe centrum innowacji punkt informacyjny Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

– Chcemy promować i upowszechniać w naszym regionie innowacyjne projekty edukacyjne   i rozszerzać sieć współpracy, również w oparciu o partnerstwo międzynarodowe. Dlatego jednym z celów InnHUB’a jest stworzenie przestrzeni, w której studenci, pracownicy i przedsiębiorcy będą mogli wspólnie poszukiwać przełomowych pomysłów biznesowych – mówi prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego. – W ten sposób realizujemy także kolejne zadania, jakie stawia przed sobą program Uniwersytetów Europejskich, w którym aktywnie działamy w zakresie wdrażania praktycznych innowacji dydaktycznych, skutecznego transferu wiedzy oraz promowania idei zrównoważonego rozwoju.

Najbliższe terminy naboru wniosków do Programów już w październiku! Dowiedz się więcej na stronie:

www.erasmusplus.org.pl    

www.eks.org.pl 

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie