Aktualności

Park&Ride

Wygodne i tanie Park&Ride podczas Jarmarku św. Dominika!

Między 23 lipca a 15 sierpnia kierowcy, którzy chcą wybrać się na Jarmark św. Dominika, mogą zostawić swój samochód na parkingu P4 przy Polsat Plus Arena Gdańsk lub położonym obok parkingu P6, P7 AmberExpo i dojechać na miejsce specjalnym autobusem. Opłata za parking wynosi 20 zł/12 godzin W godzinach 9:00 – 21:00 na jarmark dotrzemy autobusem (i wrócimy na parking) bez konieczności zakupu biletu (opłata wliczona w cenę parkingu).

Park&Ride to opcja dostępna podczas dużych wydarzeń na całym świecie. Polega na wydzieleniu specjalnej strefy, w której kierowca może pozostawić swoje auto, a na miejsce wydarzenia dostać się specjalnie podstawionym pojazdem. I właśnie z takiej możliwości będą mogli skorzystać wszyscy kierowcy w trakcie Jarmarku Świętego Dominika. Dlaczego warto?

Na spokojnie – nie tracisz czasu i nerwów próbując znaleźć miejsce w centrum.

Sprawnie – specjalna linia autobusowa zawiezie Cię i osoby towarzyszące sprzed AmberExpo na teren Jarmarku w mniej niż 20 minut! Częstotliwość kursowania autobusów – co 30 minut.

Taniej – opłata za postój w godzinach funkcjonowania parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk i AmberExpo wynosi 20 zł za 12 godzin, od momentu wjazdu. Dla porównania, parkując pojazd w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, tę samą kwotę zapłacimy za ok. 3 godziny postoju.

Wygodnie – specjalna linia autobusowa zatrzymuje się w dobrze oznakowanych miejscach, a przystanki na trasie są cztery (w obie strony), co pozwala ominąć korki.

Eco – korzystanie z komunikacji miejskiej zmniejsza emisję spalin do atmosfery, a parkowanie poza Śródmieściem zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszym i kierowcom pojazdów dwukołowych.

Każdy kierowca, który w tym czasie zaparkuje swój samochód na parkingu P4 przy Polsat Plus Arena Gdańsk lub parkingach P6, P7 przy AmberExpo (ul. Żaglowa 11), może na miejsce dojechać specjalnie uruchomioną, pospieszną linią autobusową a później powrócić nią na parking. Pojazd jeździ trasą:

Park&Ride: AmberExpo – Park&Ride: Dworzec Główny (kierunek: Jarmark) – Park&Ride: Jarmark św. Dominika – Park&Ride: Dworzec Główny (kierunek: AmberExpo) – Park&Ride: AmberExpo.

Parkingi P4, P6, P7 są dostępne codziennie, między 23 lipca a 15 sierpnia. Wysokość opłaty parkingowej w tych godzinach to 20 zł / 12 godzin.
To oznacza, że możemy śmiało oddać się całodniowemu buszowaniu wśród jarmarkowych straganów, bez obaw o wysokość opłaty parkingowej.

Park&Ride nie tylko pozwala oszczędzić pieniądze za parking i paliwo, ale też nie musimy martwić się o dojazd komunikacją miejską. Przypomnijmy: specjalne autobusy będą jeździć średnio co 30 minut w godzinach między 9:00 a 21:00. Dzięki skróconej trasie sprzed AmberExpo na Jarmark dojedziemy w mniej niż 20 minut!

Do zobaczenia na Jarmarku św. Dominika!

UWAGA! Zanim zamkniesz samochód upewnij się, że w środku nie pozostały żadne osoby ani zwierzęta. Pamiętaj, w letnim słońcu, auto szybko zamienia się w śmiertelną pułapkę.

Rozkład jazdy (pdf)

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie