Aktualności

Nowe ławki na Skwerze Heweliusza od Jarmarku św. Dominika

Jarmark św. Dominika to nie tylko trzy letnie tygodnie kulturalno-targowego festiwalu. Organizatorzy jarmarku, wspólnie z menadżerem Śródmieścia rozpoczęli działania na rzecz mieszkańców, którzy są sąsiadami wydarzenia. Pierwszy krokiem stała się wymiana części ławek na Skwerze Heweliusza.

Tradycją okresu przygotowań do Jarmarku św. Dominika są spotkania z mieszkańcami Śródmieścia, podczas których prezentowany jest harmonogram działań związanych z wydarzeniem oraz jego dokładny opis i założenia. Osoby, które sąsiadują z jarmarkiem i doświadczają go na co dzień, dzielą się także swoimi spostrzeżeniami i uwagami. W trakcie ostatniego spotkania w 2023 roku organizatorzy jarmarku – Międzynarodowe Targi Gdańskie – po konsultacjach z menadżerem Śródmieścia – Moniką Nkome Evini oraz mieszkańcami, zaproponowali, a następnie zatwierdzili akcję na rzecz sąsiadów wydarzenia.

Jej premierową odsłoną stała się wymiana części ławek przy Skwerze Heweliusza – to jedno z miejsc, które jest eksploatowane przez jarmark i warto odświeżyć je przed nowym sezonem letnim.

Zgodnie z założeniami, w marcu 2024 roku MTG przystąpiło do wymiany ławek we wskazanym miejscu. W centralnej części skweru, przy pomniku Heweliusza pojawiło się ich 14 – w miejsce zniszczonych/zużytych. Model ławek został wskazany i zaakceptowany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Na ławkach znaleźć można charakterystyczny logotyp Jarmarku św. Dominika.

Organizatorzy chcą kontynuować akcję w kolejnych latach. Obecnie trwają prace nad kilkuletnim planem określającym działania MTG na rzecz Śródmieścia i jego mieszkańców.

Tegoroczny Jarmark św. Dominika odbędzie się w dniach 27 lipca – 18 sierpnia. Więcej na jarmarkswdominika.pl

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie