Aktualności

MTG wyróżnione w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw ESR i zrównoważonego rozwoju. Miło nam ogłosić, że nasze dobre praktyki ponownie znalazły miejsce w tej publikacji.

W 22. edycji zaprezentowano 1046 działań podjętych przez 266 firmy, tym bardziej jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyróżnieni w obszarze „zaangażowanie społeczne i rozwoju społeczności lokalnej” za inwestycje związane z ogrodami deszczowymi,
łąką kwietną oraz fotowoltaiką i wspieraniem ekotransportu.

💧 Ogrody deszczowe to rodzaj budowli hydrotechnicznej, która spowalnia odpływ wody opadowej do kanalizacji i zatrzymuje ją w środowisku, zwiększa bioróżnorodność, podczyszcza wody opadowe oraz poprawia estetykę otoczenia.
🌺🌼 Łąki kwietne potrzebują mało uwagi, są projektem wieloletnim; wspomagają bioretencję, zatrzymują wilgoć; kosi się je raz w roku.
💡 W pierwszym etapie inwestycji fotowoltaika pozwoliła nam na wyprodukowanie 38,6 MWh energii. Warto dodać, że w 2024 roku zakończyliśmy drugi etap inwestycji, o którym zapewne przeczytacie w kolejnej odsłonie raportu.
🚲 Wsparcie ekotransportu nastąpiło poprzez zwiększenie o 25% liczby stojaków rowerowych oraz dodanie punktu ładowania aut elektrycznych – na potrzeby wykorzystania elektrycznego auta dostawczego.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem na https://lnkd.in/dXfE5stW

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie