Aktualności

EDU OFFSHORE WIND NA ŻYWO Z AMBEREXPO

Amber Expo przyjmuje dziś kilka tysięcy uczniów i studentów, a także kilkadziesiąt firm z branży morskiej energetyki wiatrowej.

Edukacja, zwłaszcza w zakresie nowych zawodów nowych technologii. Wszystkich możliwości, które otwierają się wraz ze zmianami na naszym świecie, jest szalenie ważna dla przyszłości naszego miasta i regionu. Dlatego inicjatywa targów edukacyjnych w branży offshore branży, także wiatrowej w takim miejscu jak Gdańsk nad Morzem Bałtyckim jest szalenie ważna. Wierzę, że wielu młodych ludzi z tej szansy skorzysta-powiedziała Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Targi EDU Offshore Wind w Amber Expo zostały zorganizowane z myślą o młodych ludziach, którzy zastanawiają się nad karierą w branży offshore i morskiej energetyce wiatrowej. Jest to sektor rozwijający się w szybkim tempie, który wkrótce będzie potrzebował kilkudziesięciu tysięcy wykwalifikowanych pracowników.

To bardzo ważne dla naszego regionu nadmorskiego wydarzenie, ponieważ jesteśmy obecnie w trakcie transformacji energetycznej, która potrwa przez następne 20-30 lat. Projekty w obrębie Bałtyku będą się rozwijać, co daje niesamowite szanse rozwoju dla naszej branży. Bardzo mocno podkreślamy też, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają taki sam dostęp do tej branży – powiedział Łukasz Kneba, współorganizator wydarzenia.

W obrębie pięciu tysięcy metrów kwadratowych zgromadziło się ponad 75 wystawców z Polski i zagranicy, w tym deweloperzy morskich farm wiatrowych, szkoły, uczelnie oraz przedstawiciele biznesu. Na targach można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów i skorzystać z symulatorów VR, a na dwóch scenach trwają debaty i panele dyskusyjne.

Targi EDU OFF SHORE WIND to doskonała okazja dla wielkich firm deweloperskich do spotkania młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą energetyki wiatrowej.

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie