Aktualności

763. Jarmark św. Dominika przeszedł do historii

763. Jarmark św. Dominika za nami. Po trzech tygodniach wypełnionych handlem, rzemiosłem, gastronomią, kulturą, rozrywką i akcjami społecznymi możemy stwierdzić z pełnym przekonaniem, że tegoroczny Jarmark był sukcesem.

Powiedzmy to otwarcie – Jarmark św. Dominika tętnił życiem. Bogata oferta handlowa, kulturalna, gastronomiczna i rozrywkowa codziennie przyciągała tłumy. W programie Jarmarku znalazło się 312 pozycji dedykowanych zarówno tym, którzy wolny czas chcą spędzać spokojnie, w rodzinnym gronie, jak i tym, którzy poszukują emocji i aktywnych wyzwań. Udało się nam także zaktywizować gości do wielokrotnych wizyt na jarmarku, zatem w pełni zrealizowaliśmy nasze tegoroczne hasło – wracam, bo lubię!

Dziękujemy – sponsorom, partnerom, mieszkańcom!

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom. Dziękujemy służbom – Policji, Straży Miejskiej czy Straży Pożarnej – GZDiZ oraz Gdańskiemu Centrum Kontaktu. Bez nich stworzenie Jarmarku św. Dominika nie byłoby możliwe. Dziękujemy jednak przede wszystkim mieszkańcom Głównego i Starego Miasta za cierpliwość i wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że nasza współpraca w kolejnych latach będzie wyglądała równie dobrze. Będziemy mocniej wsłuchiwać się w oczekiwania mieszkańców, aby wypracować jeszcze lepsze rozwiązania.

W tym roku specjalnie dla mieszkańców oddaliśmy w użytkowanie Targ Węglowy, na którym mogli zostawiać auta w czasie, kiedy dojazd do ich miejsc zamieszkania był niemożliwy (będzie dostępny w tej formie do dnia zakończenia demontażu infrastruktury jarmarkowej). Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Innym rozwiązaniem, które na pewno będzie rozwijane w przyszłych latach to Park&Ride przy Polsat Plus Arenie. Pozwala ono na rozładowanie ruchu w centrum miasta.

Czas na małe podsumowanie

Skoro koniec, to czas na małe podsumowanie w liczbach. 760 wystawców z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy, Czech, Grecji czy Ukrainy. Wśród nich na Jarmarku św. Dominika pojawiło się aż 57 nowych wystawców rzemiosła i artystów,

Do tego doszły także przygotowane przez naszych parterów, ulubione przez gości –  jarmarkowe święta – Chleba, Pomorskiej Ekonomii Społecznej, Rzemiosła, Kociewia, Równości czy Wolontariatu, a na finał – w ostatni weekend – gościliśmy Festiwal Wilno w Gdańsku.

Gościliśmy także konsulaty, które w swoich domkach prezentowały kulturę, atrakcje turystyczne i częstowały smakołykami. Naszymi gośćmi były Bułgaria, Ukraina, Niemcy i Węgry. Dzięki temu Jarmark odwiedziło też wielu znamienitych gości, Ambasador Bułgarii – Margarita Ganeva, Konsul honorowy Republiki Mołdawii – Jacek Tymiński, Konsul Węgier – dr Pál Attila Illés czy Konsul honorowy Bułgarii – Jan Strawiński. Natomiast Wicemer Wilna – Simona Bieliūnė odwiedziła Jarmark z racji Wilna w Gdańsku, a na uliczce wielkopolskiej do zakupów produktów regionalnych zachęcał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski.

Grand Prix otrzymali AgnaWoolArt (w kategorii Dobry Pomysł) za zestawy kreatywne do samodzielnego wykonania techniką filcowania dla dzieci i dorosłych oraz Niebo w Gębie (w kategorii Dobry Smak) – wyśmienite specjały – przetwory, które goście jarmarku wykupili do ostatniej sztuki. Ponadto wyróżnienia trafiły do Code Zero, EyeIllusion, Cynamonki oraz EkoAnki.

Do zobaczenia za rok!

_________________________________________________________________________

Wszystkie informacje dotyczące JŚD 2023 znajdują się na stronie internetowej: jarmarkswdominika.pl; zapraszamy też na nasze media społecznościowe: facebook.com/JarmarkswDominika, instagram.com/jarmarkdominika, tiktok.com/@jarmarkswdominika

Zobacz wszystkie

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie