Akcja #PosiłekZaWysiłek zakończona – ufundowano ponad 10 tysięcy posiłków!

Sukcesem zakończyła się druga edycja akcji #PosiłekZaWysiłek, która dedykowana była pracownikom Szpitala Tymczasowego w Gdańsku.

131 246 zł - taką kwotę udało się zebrać podczas drugiej edycji akcji #PosiłekZaWysiłek. Dzięki środkom przekazanym przez lokalnych przedsiębiorców i osoby fizyczne można było ufundować 10 714 posiłków dla medyków pracujących w Szpitalu Tymczasowym w Gdańsku.

„Pracodawcy Pomorza praktycznie od początku pandemii wspierają nie tylko poszkodowanych przedsiębiorców, ale również zgodnie ze swoją działalnością statutową promują społeczną odpowiedzialność naszego środowiska gospodarczego. Akcja #PosiłekZaWysiłek wpisuje się w bieżącą działalność organizacji. Możemy być zadowoleni, że wiele firm pomimo własnych problemów związanych z pandemią było w stanie podzielić się dobrem i sfinansować posiłki dla medyków i innych osób zaangażowanych w ochronę życia i zdrowia mieszkańców pomorza” – podsumowuje Tomasz Limon – Prezes Zarządu Pracodawcy Pomorza, największej i najstarszej organizacji pracodawców działającej na obszarze województwa pomorskiego.

W otwartym 8 marca gdańskim Szpitalu Tymczasowym ponad 400-osobowa załoga: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni ratują zdrowie i życie mieszkańców Pomorza. W szczytowym momencie w szpitalu przebywało ponad 230 pacjentów.

„Po ponad 2 miesiącach pracy Szpitala Tymczasowego w Gdańsku liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest poniżej stu. Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele możemy osiągnąć wspierając siebie nawzajem. Bezprecedensowa sytuacja, z którą personel medyczny i wiele służb zaangażowanych w walkę z COVID-19 musiały sobie poradzić, zmobilizowała środowiska biznesowe oraz wiele osób o szlachetnym sercu. Wsparcie z Państwa strony stanowiło dla nas ważny sygnał i motywację do kontynuowania naszej pracy.” – podkreśla Katarzyna Brożek – rzecznik prasowy Spółki COPERNICUS

W ciągu miesiąca do akcji dołączyło 30 podmiotów.

W pierwszej edycji akcji #PosiłekZaWysiłek uzbierano 179 640 zł. Środki te pozwoliły przygotować 9980 posiłków dla medyków i seniorów. 310 886 zł to łączna kwota zebrana podczas dwóch edycji akcji #PosiłekZaWysiłek.

Inicjatorzy akcji #PosiłekZaWysiłek:
- Fundacja Gdańska
- Pracodawcy Pomorza
- Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego
- AMBEREXPO