Kalendarz

«
Maj 2022
»
pn wt śr cz pt sb nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Wydarzenia

NARODOWE ELIMINACJE SKILLSPOLAND 2021

25.11-26.11.2021
org. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

nowy konkurs na mapie PolskiJuż w dniach 25-26 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) po raz pierwszy odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2021, który jest eliminacjami do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Chinach.SkillsPoland czyli?

SkillsPoland to niezwykłe wydarzenie, którego w naszym kraju jeszcze nie było. SkillsPoland składać się będzie z kilku wydarzeń, ale to przede wszystkim konkurs o zasięgu ogólnopolskim, który odbędzie się aż w 9 konkurencjach (florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów elektrycznych, obsługa gości hotelowych, stolarstwo). Podczas konkursu wystąpi 100 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) i oceniać ich będzie 30 sędziów z Polski i zagranicy. W ciągu 2 dni zmierzą się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale w Chinach (WorldSkills Shanghai 2022).

SkillsPoland to również panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, rządu, samorządu, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy „try a skill” dla odwiedzających, strefy partnerskie, targi szkół i uczelni oraz wiele innych atrakcji.

Wyłącznym organizatorem wydarzenie jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland, Gospodarzem SkillsPoland 2021 jest Miasto Gdańsk, Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański i Platforma Przemysłu Przyszłości. Partnerami poszczególnych konkurencji są:
  • Florystyka – Stowarzyszenie Florystów Polskich
  • Frezowanie CNC – DMG MORI Polska, Mitutoyo Polska, Polcomm
  • Fryzjerstwo – Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa, Pomorska Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Fale Loki Koki
  • Instalacje sanitarne i grzewcze - Grohe Polska, InstalProjekt, Magnaplast, Wavin Polska S.A., Wilo
  • Instalacje elektryczne – Hager Polo Sp. z o.o. Siemens Sp. z o.o., TIM S.A.
  • Meblarstwo – Festool i Felder Group
  • Mechanika pojazdów rolniczych – Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
  • Stolarstwo – Festool i Felder Group
Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów oraz osób pracujących, które do 12 października 2022 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 23 roku życia.

Wszelkie informacje oraz formularze rejestracyjne na poszczególne konkurencje można znaleźć na stronie wydarzenia: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/

Czym jest WorldSkills i dlaczego warto wziąć udział w WorldSkills?

WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupia 85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.

Agenda do pobrania (pdf)

Kontakt z ramienia organizatora:
Grzegorz Chrobak grzegorz.chrobak@frse.org.pl +48507939448

Więcej informacji o inicjatywie WorldSkills Poland:
https://worldskillspoland.org.pl/
https://www.facebook.com/WorldSkillsPoland/
https://www.linkedin.com/company/worldskillspoland/
https://www.instagram.com/worldskillspoland/
https://twitter.com/WorldSkillsPL