Trwają pierwsze targi on line. Balt Military Expo i InterMarE South Baltic

Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic to pierwsze wydarzenia organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie w wersji on line. Doświadczony w organizowaniu wydarzeń zespół pracowników MTG mógł mieć obawy jak przebiegać będą targi w zupełnie nowych realiach.

„Przygotowywaliśmy się ponad rok, przyglądaliśmy się jak to wychodzi innym, uwierzyliśmy, że można i udało się. Mogą zdarzyć się drobne potknięcia, ale to zdarza się przy kiedy korzysta się z tak nowoczesnych rozwiązań jakie wykorzystujemy w tym przedsięwzięciu. Najważniejsza dla nas jest opinia wystawców, uczestników, naszych partnerów, a docierają do nas pozytywne oceny. Okazało się, że nawet wirtualnie można zorganizować atrakcyjną Galę z live cooking i muzyką na żywo. Pojawiły się już pierwsze zapytania od firm uczestniczących w targach i konferencjach, które są zainteresowane zorganizowaniem podobnych wydarzeń. Wierzymy, że ta edycja będzie zapamiętana przez wszystkich, ale następnym razem chcemy się już spotkać w realu.” – powiedział Andrzej Bojanowski, Prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

Targi on line to wyzwanie pod katem organizacyjnym, także dla wystawców i odwiedzających. Jednak narzucona przez pandemiczne ograniczenia formuła, dla branży morskiej nie była przeszkodą, by aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Na targach obecność zarejestrowało 220 wystawców z Polski, ale również całego rejonu Bałtyku Południowego. Na konferencjach on line zjawiło się: NatCon 532 osób, GreenMarE 447 osób, a w konferencji Sea.Tech bierze udział 450 uczestników. Prezentacje firm na scenie głównej targów obejrzało 357 osób. Po pierwszym dniu średni czas ciągłego przebywania na sesji 44 min, co świadczy o ciekawej tematyce, dostosowanej do potrzeb i zainteresowań odbiorców. Z ciekawostek - odwiedzający, który wykazał się największą aktywnością, odwiedził 87 stoisk podczas pierwszego dnia targów. Program konferencji na kolejne 2 dni: https://live.intermare-southbaltic.eu/agenda/

Galeria