Wspieraj medyków, dołącz do akcji Posiłek za Wysiłek!

Włącz się do akcji #PosiłekZaWysiłek i ufunduj posiłek dla personelu Szpitala Tymczasowego w Gdańsku. Wesprzyj tych, którzy ratują ludzkie życie. Zapewnij posiłek pracownikom służby zdrowia pracującym w Szpitalu Tymczasowym w Gdańsku.

380 zł to miesięczny koszt posiłku dla jednego medyka pracującego w Szpitalu Tymczasowym zawierający kanapkę, owoc, kawę i herbatę. Teraz każdy może podzielić się dobrem fundując takie wsparcie. Tylko od darczyńców zależy ilu osobom uda zapewnić się wyżywienie. W przypadku uzbierania większej kwoty posiłek rozszerzony zostanie o ciepłe danie.

Codziennie, w całym kraju tysiące lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych dba o nasze zdrowie i ratuje życie. Trzecia fala pandemii przybiera na sile, w Szpitalu Tymczasowym w Gdańsku zajęta jest ponad połowa z 400 łóżek przygotowanych dla pacjentów chorych na COVID-19.

I to właśnie pracownikom Szpitala Tymczasowego w Gdańsku dedykowana jest druga edycja akcji #PosiłekZaWysiłek. Ponad 400 medyków ratuje życie i zdrowie mieszkańcom Gdańska i Pomorza.

Akcja skierowana jest do przedsiębiorców, ale przyłączyć się do niej może każda osoba fizyczna, która wpłaci symboliczną kwotę za pośrednictwem strony https://gdanskpomaga.pl/posilek-za-wysilek.
Wpłatę jako darowiznę na cel społeczny można odliczyć od podatku.

Liczy się każda złotówka! Darczyńcy instytucjonalni kontaktować się powinni z Gdańską Fundacją Rozwoju Gospodarczego.

W pierwszej edycji akcji #PosiłekZaWysiłek uzbierano 179 640 zł. Środki te pozwoliły przygotować 9980 dwudaniowych posiłków dla medyków i seniorów. W akcji udział wzięły 44 firmy z Gdańska i Trójmiasta.

Kontakt do organizatora:
k.kiszkurno@gfrg.gda.pl; Tel. 58 739 67 31

Inicjatorami akcji #PosiłekZaWysiłek są:
- Fundacja Gdańska
- Pracodawcy Pomorza
- Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego
- AMBEREXPO