Kalendarz

«
Maj 2022
»
pn wt śr cz pt sb nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Wydarzenia

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH ON-LINE

10.10.2021
10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych – ogólnopolskie święto miłośników planszówek.

Na fanów rozgrywek przy stole czekają konkursy, promocje, turnieje, spotkania i akcje charytatywne. W Dniu Gier Planszowych biorą udział najważniejsze wydawnictwa gier planszowych, a także sklepy, puby oraz blogerzy i influencerzy. Ich wspólnym wysiłkiem powstaje sześciogodzinny program w telewizji internetowej AMBEREXPO, emitowany w niedzielne popołudnie.
Tegoroczna edycja jest również okazją do wsparcia lokalnych szkół. Dzięki patronatowi Allegro Lokalnie miłośnicy gier mogą sprzedać planszówki, w które nie grają i przeznaczyć część lub całą kwotę na zbiórkę. Dochód z aukcji pomoże szkole w wyposażeniu świetlicy lub biblioteki w nowoczesne gry.

Więcej na https://www.facebook.com/events/1596279450566934/

Dzień Gier Planszowych LIVE
Stukot kości uderzanych o blat stołu, wybuchy radości czy łagodny dźwięk rzucanych kart na stół. Te dźwięki będą towarzyszyć nam w trakcie ogólnopolskiego święta Dzień Gier Planszowych. W tym roku przygotowaliśmy jednak audio-wizualną niespodziankę - istną telewizję planszówkową - DGP LIVE!

Do emitowanego w niedzielne popołudnie programu dołaczy ponad 30 gości z całego kraju, aby porozmawiać m.in. o projektowaniu gier, o graniu z dziećmi, o tym skąd pochodzą gry czy poradnik kupowania gier z drugiej ręki.

Całe mnóstwo najróżniejszych tematów to nie wszystko. Pojawią się także, znane z telewizji śniadaniowej, wtrącenia kulinarne, nowości czy... prognoza pogody!

Zapraszamy od godziny 12:00 na GODZINA 12:00
Rozpoczynamy DGP z przytupem! Po początkowej porcji wieści Board News, usiądziemy przy stole z Descentem i ekipą Geek Factor. Porozmawiamy także z Tycjanem i Piotrem Mularzem o dziennikarstwie planszówkowym. Zaprosimy Was też do trzyblokowej serii Planszówki od Kuchni z Grzegorzem Caputą!

GODZINA 13:00
Na antenie pojawią się Planszowe Suchary! Odwiedzi nas także Przemek Staroń z tematem edukacji poprzez planszówki. Znalazło się też miejsce na poradnik kupowania (i sprzedawania) gier "z drugiej ręki". Porozmawiamy także z Adamem Kwapińskim o jego nowej książce o projektowaniu gier planszowych.

GODZINA 14:00
Po pogodzie dla planszówkowiczów przyjdzie pora na zapowiedzi od Portal Games. O najgorętszych hitach polskiej myśli planszówkowej porozmawiamy z Ignacym Trzewiczkiem, Adamem Kwapińskim i Jakubem Wiśniewskim. Z dwoma ostatnimi przyjdzie nam też zasiąść do tematu planszowych adaptacji gier komputerowych. Na antenie ugościmy także Przemka Wojtkowiaka, który opowie o tym nad czym pracuje Studio Rebel.

GODZINA 15:00
Po newsowo-sucharowym bloku będzie okazja przyjrzeć się rozmowie z Ryszardem Chojnowskim, który opowie o charakterystyce pracy nad lokalizacją gry planszowej. Będzie też chwila odpoczynku od typowo planszowego zgiełku - w sam raz do późnego obiadu - fragment sesji RPG Dungeons & Dragons "W tajnej służbie Wrót Baldura" w wykonaniu To ja go tnę!

GODZINA 16:00
Nadeszła godzina pięciu olbrzymich tematów! Wyruszymy w sentymentalną podróż z Angeliką Malinowską po najczęściej kupowanych grach przez lata, a także o tym, od czego zacząć swoją przygodę z planszówkami. Pojawi się także temat grania z dziećmi - jak to robić w domu i w szkole - w który wprowadzi nas Aleksandra Kaczmarska. Z Pawłem "Pablo" Kurnatowskim zastanowimy się nad tym, jaką dodatkową jakość oferują wirtualne wydania gier planszowych. Blok zakończymy wywiadem z firmą Trefl o tym, skąd pochodzą komponenty gier i jak wygląda proces ich tworzenia "od projektu do planszówki".

GODZINA 17:00
Ostatnie planszowe tego dnia poprzedzać będą zapowiedzi nowości firmy Trefl. Usiądziemy na chwilę z Karoliną Kijak i Katarzyną Fiebiger nad ilustracjami i tematem graficznego interfejsu w planszówkach. Naszą planszową telewizję zakończymy ze sportowym zacięciem - spotkaniem z mistrzem świata w grę 7 Cudów Świata, Janem Zalewskim.

organizator: Rebel Sp. z o.o., MTG SA