W piątek rusza Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku.Bajkowe iluminacje, smakołyki, oryginalne prezenty i świąteczna atmosfera. Na Targ Węglowy powraca Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczny, pod znakiem nowości, bogatszy będzie m.in. o premierowe lokalizacje i zakątki. Od 19 listopada, przez 5 tygodni w historycznym centrum Gdańska poczuć będzie można wyjątkowy, świąteczny klimat z życzeniami #NajlepszychŚwiąt dla Wszystkich!

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy wzorem podobnych wydarzeń w Europie rozpocznie się już 19 listopada, z myślą o tych, którzy lubią przygotować się do świąt wcześniej, robiąc prezenty bez pośpiechu i powoli delektując się świąteczną atmosferą. Zgodnie z wieloletnią tradycją oferta Jarmarku oparta będzie na produktach oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Nie zabraknie regionalnych artykułów spożywczych i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zaskoczy także stałych bywalców. Zobaczymy piękne iluminacje, nowe figury świetlne, poznamy tematyczne zakątki, pachnącą nowością karuzelę wenecką. Świąteczne kramy spotkamy na Targu Węglowym, a także spacerując na sąsiadujących z Targiem uliczkach, Tkackiej i Bogusławskiego.
Jarmarkowe domki będą czynne w godzinach:

 od niedzieli do czwartku w godz. 1200 – 2000
 od piątku do soboty w godz. 1200– 2100
 

Premierowe uliczki

W odpowiedzi na potrzeby wystawców organizator zdecydował się powiększyć przestrzeń Jarmarku Bożonarodzeniowego. Charakterystyczne domki zlokalizowane będą również przy ulicy Tkackiej i Bogusławskiego. Te zmiany oznaczają lepszą ekspozycję stoisk, większy komfort oraz bezpieczeństwo dla zwiedzających i sprzedawców. W sumie stanie 120 świątecznych stoisk zlokalizowanych w domkach. W 49 z nich skorzystać będzie można z oferty gastronomicznej. Połowa jarmarkowych wystawców to przedsiębiorcy z Gdańska. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zostanie zorganizowany z uwzględnieniem obostrzeń związanych z COVID-19.

Bezpieczeństwo

Jarmark odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami i restrykcjami sanitarnymi, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki. W strefie gastronomicznej zachowana będzie odległość 2 metrów między stołami, które na bieżąco będą dezynfekowane. Personel i wystawcy wyposażeni zostaną w płyn dezynfekujący, rękawiczki jednorazowe i maseczki. Teren Jarmarku zostanie oznakowany i zabezpieczony w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Przy każdym z wjazdów na teren Jarmarku znajdować się będą betonowe zabezpieczenia antyterrorystyczne.

Więcej informacji, szczegółowy program na stronie https://bozonarodzeniowy.pl/