Jarmark św. Dominika nagrodzony!

Podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki tradycyjnie już wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim.

Jarmark św. Dominika, którego organizatorem są Międzynarodowe Targi Gdańskie otrzymał nagrodę główną w kategorii wydarzenie roku. Nagrodę z rąk marszałków województwa, Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego odebrał Andrzej Bojanowski, Prezes Zarządu MTG SA.

Nagroda w kategorii wydarzenie roku przyznana została za organizację Jarmarku św. Dominika w roku 2020 i przeprowadzenie w czasie pandemii jednego z najbardziej rozpoznawalnych gdańskich wydarzeń, co było ogromnym wyzwaniem. Dzięki zwiększeniu powierzchni Jarmarku oraz zmianom w programie polegającym m.in. na: przeniesieniu ceremonii otwarcia do sieci, rezygnacji z dużych wydarzeń i zaproponowaniu w zamian mniejszych koncertów, pokazów kulinarnych czy wieczorów muzycznych, udało się w bezpieczny sposób zachować gdańską tradycję oraz umożliwić mieszkańcom i turystom udział na żywo w Jarmarku.

W ten szczególny sposób doceniono organizację Jarmarku św. Dominika w 2020 r. i dostosowanie działań organizacyjnych do sytuacji pandemicznej, poprzez zwiększenie jego dostępności dla turystów pomimo wszelkich obostrzeń, z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa.

Podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki zostały również przyznawane nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim w kategoriach:
- Innowacje w turystyce,
- Oferta turystyczna,
- Osobowość roku,
- Kreatywna zmiana,
- Nagroda Główna Gryf Pomorski,
- Nagroda Specjalna Kreatywna zmiana

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za tak nobilitujące wyróżnienie! Priorytetem dla nas jest to, by Jarmark św. Dominika się rozwijał, był wydarzeniem bezpiecznym, także spełniał oczekiwania kupców, mieszkańców i turystów.

Galeria - fot. Michał Bieliński / UMWP