Plenerowy punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Gdańsku działa dalej!

Gdańsk, dnia 16.08.2021
 
2500 osób zaszczepionych podczas Jarmarku św. Dominika.
Plenerowy punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Gdańsku działa dalej!

Mimo zakończenia 761. Jarmarku św. Dominika plenerowy punkt szczepień przeciwko COVID-19, będzie działać dalej. Odpowiedzialny za przeprowadzanie szczepień Podmiot Leczniczy COPERNICUS zdecydował o wydłużeniu funkcjonowania punktu.

„Cieszymy się, że plenerowy punkt szczepień na Jarmarku św. Dominika cieszył się dużym zainteresowaniem. Do 14 sierpnia zaszczepiliśmy 2501 osób. Postanowiliśmy przedłużyć pracę punktu do piątku, 20 sierpnia.” - informuje Urszula Krajewska z działu PR i komunikacji COPERNICUS Podmiotu Leczniczego.

Średnio każdego dnia z możliwości zaszczepienia korzysta prawie 110 osób. To propozycja dla każdego kto ukończył 18 rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Wizyta nie wymaga wcześniejszych zapisów ani umawiania na konkretną godzinę. W punkcie można skorzystać z podania szczepionki przeciw COVID-19, w tym dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer lub jednodawkowej firmy Johnson& Johnson. Osoby, które przyjęły szczepionkę firmy Pfizer przychodząc na drugie szczepienie muszą posiadać potwierdzenie otrzymane przy 1 dawce. Punkt znajduje się przy ulicy Korzennej w Gdańsku, otwarty jest codziennie w godz. 10.00 do 20.00.