Zmiany w komunikacji ZTM w związku z remontem al. Płażyńskiego.

Od niedzieli, 18.04.2021 r. do odwołania trwał będzie pierwszy etap robót remontowych na al. Płażyńskiego, pod rondem Mazowieckiego.
Północna tuba tunelu pod Martwą Wisłą (tj. z kierunku Stogów w stronę Wrzeszcza) zostanie zamknięta dla ruchu drogowego. Ruch w obu kierunkach będzie prowadzony drugą, tj. południową tubą. W związku z powyższym, autobusy linii 158 i 258 z kierunku Stogów w stronę Wrzeszcza wyjeżdżając z tunelu nie będą mogły obsłużyć Letnicy, stadionu i AmberExpo. Dla tego rejonu zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 958.

Linia 158
  • Trasa i rozkład jazdy w kierunku Stogów bez zmian.
  • Godziny odjazdów wybranych kursów ze Stogów w kierunku Wrzeszcza zostaną opóźnione o 3-4 minuty.
  • Autobusy ze Stogów jadące do Wrzeszcza nie będą zatrzymywać się na przystankach: „Stadion” 06, „Stadion” 04, „Żaglowa - AmberExpo” 04, „AmberExpo” 01, „Węzeł Harfa” 01.
Linia 258
  • Trasa i rozkład jazdy w kierunku Stogów bez zmian.
  • Autobusy ze Stogów w stronę Wrzeszcza nie będą zatrzymywać się na przystanku „Stadion” 06. Godziny odjazdów z pozostałych przystanków nie zmienią się.
Linia 958
Specjalnie dla mieszkańców Letnicy uruchomiona zostanie tymczasowa linia zastępcza na trasie: Hallera – Płażyńskiego – Stadion – Marynarki Polskiej – Żaglowa – Pokoleń Lechii Gdańsk – Węzeł Harfa – Płażyńskiego – Hallera. Przystankiem końcowym dla wysiadających będzie „Grudziądzka” 03, początkowym „al. Płażyńskiego” 04. Linia ta umożliwi wyjazd z Letnicy i przesiadki przy al. Hallera, na przykład na linie: 124, 148, 158 i 258.

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w autobusie linii 958, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusem linii 158 lub 258 do przystanku końcowego.

Uwaga! Termin zakończenia pierwszego etapu robót na al. Płażyńskiego i rozpoczęcia drugiego etapu zostanie ogłoszony w odrębnym komunikacie.