Menu

Dzieciosfera na About Design

Podczas tegorocznych targów About Design pojawi się DZIECIOSFERA - przestrzeń dla najmłodszych. Przez cały weekend Targów czeka Was moc atrakcji. Program będzie bardzo zróżnicowany i zadowoli nawet najbardziej wymagających milusińskich i ich rodziców. W strefie dziecięcej będą się również wystawiać młode marki oferujące niebanalne produkty dla dzieci: Bambaki, Bamboletto, Catamber, Craftoholic Shop , Koty na Płoty, Mon Chou, Pan Pepe, Pą Pą by Kiuik , Poody, Tanoshi, Viczi Fashion. Będzie można przyjść, obejrzeć, porozmawiać a nawet kupić ich wyjątkowe produkty.

Program DZIECIOSFERY
sobota 11.05.13
11.00 - MEBELKI ORIGAMI z TANOSHI (zajęcia dla dzieci 6-12 lat poprowadzi absolwentka japonistyki Aniela Stelmasiewicz). Na warsztatach dzieci stworzą swoje własne stoliki orgiami z tektury. Wzór i zdobienia mebla zależeć będą wyłącznie od inwencji małych projektantów. Liczba miejsc ograniczona.
13.00 - Zaprojektuj 3miasto szablony i kolorowanki- warszaty bez zapisów
15.00 - NASZYJNIK z PĄ PĄ (zajęcia dla dzieci 4-8 lat poprowadzi Gosia Medowska). Stworzymy unikatowe naszyjniki i breloczki. Liczba miejsc ograniczona.

niedziela 12.05.13
11.00 - Budujemy miasteczko z BAMBOLETTO. (zajęcia dla dzieci 5-10 lat ). Zapoznamy dzieci z prostymi zagadnieniami architektonicznymi i urbanistycznymi. Zbudujemy makietę miasta z własnoręcznie wykonanych domków. Dzieci zobaczą na własne oczy czym jest tworzenie w trzecim wymiarze, a nie tylko na płaskiej kartce. Liczba miejsc ograniczona.
13.00 - Pokaz mody: KIDS ABOUT FASHION. Udział wezmą: Catamber, Mon Chou, 3Maki i Viczi Fashion.
Cztery młode projektantki zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Na wybiegu rządzić będą szkraby z ich niespożytą energią i fantazją, więc nastawcie się na masę wrażeń. Dla towarzystwa wyjdą również mamy i starsze rodzeństwo więc będzie to prawdziwie rodzinne wydarzenie. Projektantki same będąc matkami dobrze rozumieją dziecięcy świat i potrzeby rodziców. Jeśli coś wpadnie wam w oko możecie odwiedzić stoiska projektantek gdzie będzie można porozmawiać i obejrzeć z bliska a nawet kupić upatrzone kreacje.
15.00-TWOJA ZABAWKA z POODY (warsztaty manualne od 2 do 5 lat z wykorzystaniem szablonów poprowadzi autorka interaktywnych zabawek dla dzieci). Warsztaty kreatywności Poody pokażą dzieciom jak można za pomocą prostych środków dostępnych w domu stworzyć swoją osobistą zabawkę. Będziemy ozdabiać zwierzaki Poody, które dzieci zabiorą ze sobą do domu. Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp na wszystkie atrakcje DZIECIOSFERY jest bezpłatny dla odwiedzających Targi About Design.

Opis marek i projektantów biorących udział w Dzieciosferze podczas targów About Design:

BAMBAKI: małe tulaśniaki z wielkimi osobowościami

BAMBOLETTO: to okrzyk zakochanych bez pamięci rodziców, przerodzony w pasję powrotu do bajkowego świata dziecięcej wyobraźni. To ilustracje, obrazki, puzzle, tapety projektowane na zamówienie, projekty wnętrz dla dzieci, a w przyszłości wiele, wiele więcej…

CATAMBER to mała, rodzinna firma, która powstała z myślą o rodzicach i ich małych szkrabach (tudzież bąbelkach, ptysiach i innych ach!). Jeśli znudziły Was ubranka serwowane masowo w sklepach, zapraszamy w nasze progi po odrobinę oryginalności i słodkości.

CRAFTOHOLIC SHOP to świat pięknych, kolorowych tkanin, wstążeczek, guziczków oraz innych akcesoriów potrzebnych do tworzenia oryginalnych i fantazyjnych projektów handmade. Miejsce pełne magii, które inspiruje, ale uwaga naprawdę uzależnia!

KIUIK to gdańska pracownia grafiki i wzornictwa Gosi Medowskiej, której najnowszy projekt to PĄ PĄ BY KIUIK - puchata, ręcznie tworzona pomponowa biżuteria, która pozwala poczuć się jak Alicja - w Krainie czarów.

KOTY NA PŁOTY to miłe, miękkie, w stu procentach naturalne przytulanki, idealne do ściskania, całowania, miętoszenia i kochania. To także filcowe, ozdobione wesołymi aplikacjami osłonki na okulary dla dzieci zezujących.

MON CHOU dizajnerskie i niszowe ubrania dla małych ludzi. Eleganckie i wygodne, niepowtarzalne w swojej prostocie. Limitowane kolekcje wykończone są miłością, która swoje źródło ma w ręcznych zdobieniach i starannym wykończeniu.

PAN PEPE to gdańska pracownia zabawek w której spotkały się trzy pokolenie kobiet. Tworzywem jest kolorowy filc z którego powstają m.in. przebrania, pudła, zamki, gry i teatrzyki.

POODY to trójwymiarowe zabawkowe mebelki do samodzielnego złożenia i pomalowania. Naszą ideą jest to, by dać dzieciom pomysł na zabawę, a nie przedstawić na nią gotowe rozwiązanie.

TANOSHI DESIGN z JAPONII czyli piękne 3D sprowadzone prosto spod góry Fuji nad Wisłę. Właścicielka Aniela Stelmasiewicz projektuje w 2D, tłumaczy.

3MAKI to ubrania i akcesoria robione na drutach. Udowadniamy że wełna to materiał o ogromnym potencjale i szerokim zastosowaniu i niesłusznie kojarzy się tylko z zimowymi, gryzącymi swetrami.

VICZI FASHION to ubranka i dodatki dla ceniących nie tylko wygodę ale elegancję i orginalność. Skierowane do rodziców szukających dla swoich pociech czegoś więcej niż zwykłe ubrania.